Канте се сбогува с "голямото и хубаво семейство" на Челси

Канте се сбогува с "голямото и хубаво семейство" на Челси

Френският полузащитник заминава за Саудитска Арабия

Световният шампион с Франция от 2018 година Н'Голо Канте, който подписа тригодишен договор с Ал-Итихад от Саудитска Арабия, благодари на досегашния си клуб Челси. Той игра за отбора от Лондон от 2016 година, като спечели Шампионската лига, Лига Европа, титлата в Англия и ФА Къп.

"Дойде време да отворя нова глава в кариерата си. Но преди това е важно да благодаря на голямото и хубаво семейство Челси. Фенове, играчи, ръководители, треньори, членове на медицинския щаб и на всички тези, които бяха до мен в последните седем сезон в този легендарен клуб", написа френският халф в профила си в Инстаграм.

Канте благодари още на агента си Карим, както и на съветниците Рашид и Дрис. Той не се е отказал от участие в националния отбор на Франция, за който има 53 мача.

"До скоро по терените с новите приключения с Ал-Итихад и "сините", написа той.

Фулъм направи пълен обрат и надви Бърнли с 3:1 (ВИДЕО)

Отборът на Фулъм направи пълен обрат и победи Бърнли с 3:1 в мач от 31-вия кръг на английската Висша лига

Слот: Губим много точки след мачовете в Европа

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот не чувства допълнителен натиск, след като отборът му претърпя загуба с 1:2 във Висшата лига от Брайтън

ОБЗОР: Байерн отнесе Унион с 4:0, отново е на 12 пред Дортмунд (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)

Баварците се доближават все повече до нова титла в Германия

Кремонезе смени треньора и би Парма с 2:0 (ВИДЕО)

Повторният дебют на Марко Джампаоло начело на Кремонезе се разви по перфектен начин

Тежък удар за Интер и Италия: Бастони е с тежка контузия

Лоши новини връхлетяха Интер на Кристиан Киву и националния отбор на Италия, воден от Дженаро Гатузо

Брайтън продължи мъките на Ливърпул и победи с 2:1 на "Амекс"(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са без победа през месец март