Кейн за зимната пауза: Ново е за мен, но много приятно

„Ще можем да се насладим на почивката със семействата си“

Нападателят на Байерн (Мюнхен) Хари Кейн е нетърпелив за ваканцията си по време на междинната пауза в германската футболно първенство, пише ДПА.

Голмайсторът на шампионите отбеляза рекордно 21-о попадение в едва 15-ия си мач за първенство при вчерашната победа с 2:1 като гост над Волфсбург, завършвайки годината по отличен начин.

Есенният дял в Бундеслигата приключи снощи, а сезонът ще продължи на 12 януари, когато баварците приемат Хофенхайм, а головата машина на Байерн ще се наслаждава на подобна почивка за първи път в професионалната си кариера.

На капитана на националния отбор на Англия по традиция се налагаше да играе по празниците с екипа на лондонския Тотнъм в натоварената Коледна и Новогодишна футболна програма във Висшата лига, така че паузата в германския шампионат е хубава новост за него.

"Определено за мен това ще бъде ново, но със сигурност ще бъде приятно. Ще можем да се насладим на почивката със семействата си и да се завърнем по-свежи и готови за следващите предизвикателства през новата година", каза Кейн, който не е имал възможност да се вижда често близките си от Англия, откакто се премести в Германия през лятото.