Клоп отново потвърди, че остава в Ливърпул

Клоп отново потвърди, че остава в Ливърпул

Мениджърът на "червените" не планира да напуска поста си

Юрген Клоп остава верен на Ливърпул след последните спекулации, че е предпочитаният кандидат за поста на нов селекционер на родината си Германия, пише The Mirror.

Бившият треньор на Байерн Мюнхен - Ханзи Флик, беше уволнен по-рано този месец след тежката загуба с 1:4 от Япония в приятелска среща, като домакините на UEFA EURO 2024 отчаяно искат да подготвят състава си преди старта на турнира следващата година. Уволнението веднага доведе до информации в Германия, че именно Клоп е най-желаното име за треньорския пост.Въпреки това Клоп бързо потвърди ангажимента си към Ливърпул, като 56-годишният специалист има договор до 2026-а година на „Анфийлд“ след бляскавия период на управление. Откакто беше назначен през 2015-а година босът на „червените“ спечели Висшата лига, Шампионската лига, ФА Къп, Купата на лигата, Суперкупата на Европа и Световното клубно първенство. Въпреки някои трудности през миналия сезон, в момента той се заел със задачата по възстановяването на отбора, който започна обещаващо новата кампания и няма загуба в първите си 5 мача, от които четири победи.

„Ние изграждаме Ливърпул 2.0 тук, искаме да атакуваме отново, а не просто да гледаме колко още можем да продължаваме. Аз съм лоялен към Ливърпул. Сърцето ми е тук, в Ливърпул. Не можете просто да изрежете осемте години. Подписах договор тук и, доколкото си спомням, не бях дрогиран или вързан и не трябваше да подпиша с устата си“, заяви Клоп пред германската телевизия RTL.

 

ОФИЦИАЛНО: Канте е "фенер"

Турският гранд Фенербахче потвърди привличането на халфа Н'Голо Канте от Ал-Итихад

Капитанът на Тотнъм си тръгва през лятото

Защитникът на Тотнъм Кристиан Ромеро ще напусне отбора след края на сезона

Мбапе се приближава до исторически рекорд

Френският нападател Килиан Мбапе е все по-близо до едно от водещите постижения по голове от дузпи в първенствата през XXI век.

Барселона си свърши работата с Албасете и е напред за Купата на Краля (ВИДЕО)

Каталунците се справиха с екзекуора на Реал Мадрид

Арсенал удари Челси в края и е на финал за Карабао Къп (ВИДЕО)

Кай Хаверц отново вкара на бившия си отбор и “артилеристите” отиват на “Уембли”

Милан прегази Болоня с класика и остава близо до върха (ВИДЕО)

Милан показа, че не се е отказал от битката за върха в Серия А, след като надви с категоричното 3:0 Болоня