Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Краят на ерата на Юрген Клоп начело на Ливърпул завърши с победа с 2:0 срещу Уулвърхемптън в последния 38-и кръг на Висшата лига. Емоциите на „Анфийлд“ преобладаваха през целия мач.

Първата по-сериозна опасност в мача бе в 17-ата минута, когато се стигна до разбъркване в наказателното поле на Уулвърхемптън след центриране от свободен удар, където Върджил ван Дайк опита удар, но бе блокиран. Последва опасна контраатака за "вълците", при която Хий-чан Хван беше изведен отляво в назателното поле и стреля към вратата, но на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата на Алисон. 

В 21-ата минута Коди Гакпо засече от въздуха центриране от корнер в наказателното поле, но топката премина малко покрай десния страничен стълб на вратата на Жозе Са в аут.

Нещата за Уулвс станаха доста тежки, когато Нелсон Семедо влезе изключително грубо с бутоните в глезена на Алексис Мак Алистър и получи жълт картон. Главният съдия Крис Кавана, обаче, беше повикан да изгледа ситуацията със системата ВАР и прецени, че трябва да изггони португалският бранител с червен картон и по този начин "вълците" останаха с десет човека.

Ливърпул бързо се възползва от численото си предимство и откри резултата в 34-ата минута, когато мърсисайдци разиграха добре в половината на гостите. Джарел Куанса комбинира с Харви Елиът отдясно на наказателното поле, който центрира в пеналтерията. Там Мак Алистър надскочи Сангтиаго Буено и с глава не остави шансове на Са - 1:0.

Последва натиск на „червените“, които стигнаха до блокиран удар с глава на Ван Дайк в 37-ата и на Уатаро Ендо от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл на Са пет минути преди края на първата част, но вратарят изби в корнер.

След неговото изпълнение, обаче, Гакпо откони с глава топката към Салах, който стреля към вратата, но се получи карамбол. Точно пред голлинията пък Куанса успя да изпревари Тоти Гомеш и да довкара кълбото за 2:0.В 50-ата минута „червените“ отново бяха на милиметри от трето попадение. Тогава Салах притисна Гомеш, който опита да върне топката за своя вратар Са. Той, обаче, беше изпреварен от Гакпо, който я открадна, заобиколи португалеца и центрира от малък ъгъл към втора греда, където Диас шутира силно към вратата. Топката се отби от напречната греда, тупна на голлинията, но не пожела да влезе с целия си обем, а след това Са улови.

 

Челси наказа една от звездите си

Полузащитникът Енцо Фернандес беше изваден от състава на Челси от мениджъра Лиъм Росиниър за предстоящите мачове от Купата на Футболната асоциация на Англия срещу Порт Вейл и във Висшата лига срещу Манчестър Сити.

Поискаха Гатузо да остане начело на националния отбор на Италия

Италианската футболна федерация е поискала от Дженаро Гатузо да остане начело на националния отбор за приятелските мачове през юни, а отговор от специалиста се очаква следващата седмица, продължава да твърди вестник Gazzetta dello Sport.

Морган Роджърс е склонен да напусне Астън Вила

Офанзивният полузащитник на английския футболен клуб Астън Вила Морган Роджърс е склонен да напусне отбора през лятото, съобщава „Скай Спортс“.

Федерико Киеза се завръща за Ливърпул

Футболистът на Ливърпул Федерико Киеза, който напусна лагера на националния отбор на Италия по време на международната пауза, ще бъде на разположение за мача на мърсисайдци срещу Манчестър Сити от турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия (ФА Къп) в събота.

Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза