Коло Муани спаси трите точки за ПСЖ срещу Нант (ВИДЕО)

"Принцовете" остават на шест точки пред втория Монако

ПСЖ се потруди сериозно, но победи Нант с 2:1 при домакинството си от 15-ия кръг на Лига 1.

В 39-ата минута капитанът Маркиньос видя чудесно Мбапе с дълго подаване зад защитата на Нант, а нападателят падна след съприкосновение с Чьомерт, който го закачи леко. Реферът обаче не видя основание да отсъди нарушение и даде знак играта да продължи въпреки претенциите на Мбапе за нарушение и картон за бранителя, който сигурно щеше да бъде червен, тъй като беше последен в защитата. Повторенията обаче показаха, че фал трудно можеше наистина да бъде отсъден.

ПСЖ намери пролука в защитата на Нант в 41-ата минута и използва по най-добрия начин, откривайки резултата. Брадли Баркола направи чудесно двойно подаване с Витиня по левия фланг, след което младият французин влезе в наказателното поле, надбяга лесно Маркус Коко и стреля отлично с десния крак в далечния ъгъл на Лафон за 1:0. Това бе и дебютен гол за 21-годишния нападател за парижани.Минута преди края на редовното време на първата част Мбапе опита изстрел от воле в наказателното поле, но доста слабо и неточно.

Десет минути след старта на втората част Нант обаче съумя да изравни резултата с първата си наистина опасна ситуация пред вратата на домакините. Моле центрира от ъглов удар, а на първа греда Мостафа Мохамед се придвижи необезпокояван към първа греда, изпревари Баркола и засече точно с глава, за да реализира във вратата на Тенас за 1:1.

"Канарчетата" развиха атака по дясното крило в 63-тата минута, завършила с удар на Маркиньос, но покай вратата. Пет минути след това се стигна до спорна ситуация в наказателното поле на Нант, когато Уорън Заир-Емери напредна отдясно, влезе навътре и комбинира с Мбапе в пеналтерията, където французинът игра с топката, а след това бе закачен леко от Чьомерт и нападателят падна на тревата, но съдията даде знак играта да продължи.

ПСЖ се затрудняваше да измисли нещо стойностно от игра, но успя да отбележи втори гол от статично положение в 83-ата минута. Лий центрира от свободен удар към втора греда, където Ронаел Пиер-Габриел изпусна Люка Ернандес, който засече с глава, Лафон отрази, но на точното място бе Рандал Коло Муани и разстреля вратаря от два метра, давайки нова преднина на столичани – 2:1.