Колумбия - истинският тест за Англия

Колумбия - истинският тест за Англия

Дилемата „Хамес" измъчва „лос кафетерос”

Англия излиза днес срещу Колумбия в опит да спечели първи мач от директните елиминации на световно първенство от 2006 година насам.
 
Групата на „трите лъва" със сигурност повдигна повече въпроси около Гарет Саутгейт и неговите футболисти, отколкото даде някакви отговори. До известна степен отборът остава загадка, както и какви точно са реалните му възможности.
 
Мачовете с Тунис и Панама, два от най-слабите отбори, класирали се за турнира в Русия, трудно могат да бъдат мерило за класата на тима. Последният мач в групата срещу Белгия пък привлече вниманието по съвсем различни причини. И двата отбора излязоха с много промени, като в крайна сметка „червените дяволи" взеха трите точки, гарантирайки си евентуална среща с Бразилия на 1/4-финал, докато Англия би срещнала победителя от сблъсъка Швейцария - Швеция.
 
Първо обаче ще трябва да преодолеят отбора на Колумбия, който далеч не трябва да бъде подценяван. След тромавия си старт в първия мач срещу Япония, Фалкао и компания показаха приятен, атакуващ футбол. Освен това „лос кафетерос" ще се опитат да победят Англия в собствената им игра, разчитайки много на статични положения. Йери Мина, който се извисява от своите 195 см., вече вкара два, гола с глава от началото на турнира.
 
В дните преди мача най-голямата дилема пред Хосе Пекерман е състоянието на Хамес Родригес. Звездата на Колумбия получи контузия в мача срещу Сенегал и оттогава не тренира с отбора. Според колумбийските медии Родригес отчаяно иска да играе и дори е готов да му се поставят инжекции, но лекарският щаб на тима не е готов да рискува с това. Финалното решение ще бъде взето от селекционера Пекерман днес в часовете преди двубоя. 
 
В лагера на „трите лъва" са наясно, че ще трябва да вдигнат нивото в играта си.
 
„Ние със сигурност може да качим оборотите. Колкото по-напред стигаш, толкова по-интензивни са мачовете, но ние сме готови да отговорим на предизвикателството. Трябва да се уверим, че Фалкао няма да получава топката в близост до нашето наказателното поле, защото е безмилостен с нея", коментира футболистът на Манчестър Юнатед Джесе Лингард.
 
Халфът на Тотнъм Деле Алли, за който се очаква да започне като титуляр, след като пропусна последните два мача на тима си заради контузия, призна че ще се опита да разкаже на тима за слабите места на съотборника си в лондонския клуб Давинсон Санчес.
 
„Той е много талантлив футболист, но има своите слабости и аз ще поговоря с момчетата за тях. Той е силен физически, много е добър с топката и е спокоен, но ние ще се опитаме да се възползваме от малкото слабости в играта му", коментира Деле.

 

Дембеле: Упоритата работа се отплаща

Най-добрият футболист на ФИФА Усман Дембеле се наслаждава на "фантастична година" заедно със своите съотборници в Пари Сен Жермен.

НА ЖИВО: Кардиф - Челси 1:2

Следете мача на живо с нас тук

Мареска: На 100 процента съм отдаден на Челси

Мениджърът на Челси Енцо Мареска заяви намерението си да продължи да работи с отбора.

Испанските съдии скочиха на Реал Мадрид

Търпението на испанските футболни съдии се изчерпа и те реагираха с дълго и категорично официално становище.

Челси “плаща” сериозно за титлата от Световното клубно

“Сините” бележат ръст на контузиите от 44 процента

Джейми Карагър не вижда Салах в Ливърпул през следващия сезон

Джейми Карагър изрази съмнения, че Мохамед Салах ще бъде част от Ливърпул и през следващия сезон, но същевременно призова египетския нападател да остане в тима до края на настоящата кампания, за да си тръгне по достоен начин от „Анфилд“.

Усман Дембеле спечели наградата “The Best”

Айтана Бонмати грабна приза при дамите

Луис Енрике спечели наградата “The Best” за 2025 година

Испанският специалист бе определен за най-добър треньор

Ювентус вече си набеляза цел за лятото

Австрийски национал от РБ Лайпциг е в радара на “бианконерите”