Колумбия остави Испания капо (ВИДЕО)

Красив гол направи разликата в Лондон

Колумбия продължава да впечатлява под ръководството на Нестор Лоренсо, след като срази Испания с 1:0 в приятелски мач, игран в Лондон. Единственото попадение в срещата заби Даниел Муньос. Това бе и мач №20 за южноамериканците без поражение, а за последно те отстъпиха на Аржентина в началото на 2022 година.

Първото полувреме не бе лишено от ситуации пред двете врати, но и нищо фундаментално. Началните минути бяха за "Ла Роха", които опитаха да стигнат до ранно попадение, но трудът им не се увенча с укпех. Удари на Микел Морино и Дани Виван не сполучиха, а отговорът на южноамериканците дойде чрез Касиера, чийто изстрел бе париран от Давид Рая.

Последваха равностойни минути, а до края на полувремето нищо фундаментално не се случи.

Първата сериозна голова опасност се откри пред резервата Алваро Мората в началото на второто полувреме. Нападателят на Атлетико получи пас от Аймерик Лапорт, но последвалият удар от воле бе неточен.

Колумбия отвърна в 56-ата минута, когато Хамес Родригес стреля опардо от дистанция и Алекс Ремиро трябваше да прави важно спасяване под гредата. Гол падна, но изненадващо той бе във вратата на Испания. Тимът на Нестор Лоренсо организира бърза контраатака, която намери на лявото крило Луис Диас се справи безпроблемно с Вивиан, след което центрира в наказателното поле, където Даниел Муньос, играчът на Кристъл Палас, намери топката от въздуха и хвърли в екстаз трибуната с фенове на южноамериканците.

11 минути преди края Алехандро Грималдо стреля от фаул, но без да затрудни особено вратаря Камило Варгас. Отлична възможност се откри и пред Микел Мерино, намерен в наказателното поле, но последвалият му шут излезе разочароващо в аут. И това се оказа последната възможност на Испания.

Испания: 1. Давид Рая, 2. Алехандро Грималдо, 14. Аймерик Лапорт, 25. Дани Вивиан, 24. Педро Поро, 4. Мартин Зубименди, 6. Микел Мерино, 21. Микел Оярсабал, 16. Пабло Сарабия, 12. Хоселу, 9. Жерард Морено

Селекционер: Луис де ла Фуенте

Колумбия: 12. Камило Варгас, 3. Йон Лукуми, 17. Йохан Мохика, 21. Даниел Муньос, 5. Кевин Кастаньо, 8. Хорхе Караскал, 26. Густаво Пуерта, 10. Хамес Родригес, 11. Йон Ариас, 7. Луис Диас, 18. Матео Касиера

Селекционер: Нестор Лоренсо