Конте е решил да напусне Наполи

Конте е решил да напусне Наполи
Източник: БГНЕС

Авантюрата между Антонио Конте и Наполи приключва

Треньорът, извел тима до титлата през миналия сезон, реши да напусне стадион "Диего Марадона" след последния мач за сезона, като се откаже от заплатата си от последната година и евентуалното си обезщетение при прекратяване на договора - около 18 милиона евро бруто.

И двете страни се разделят в добри отношения, твърдят италиански медии. За момента Конте няма да поема друг отбор. Италианският национален тим се интересува от него, но той може и да си вземе почивка. Маурицио Сари, треньор на Лацио, е основният избор на Наполи да го наследи.

Връзки с Русия спират Пирло за треньор на Италия

Евентуалното назначение на Андреа Пирло за селекционер на италианския национален отбор отново е поставено под въпрос заради опасения на политици и в националната футболна федерация (ФИГК) относно контактите на треньора с Русия.

Арсенал взима наше момче

Арсенал е все по-близо до привличането на 16-годишния талант Аксел Дончев, твърдят трансферният експерт Фабрицио Романо и водещи британски издания.

Феран Торес остава в Барселона

Барселона продължава да разчита на Феран Торес и няма планове да го продава това лято, съобщава Мундо Депортиво.

 Бруно Гимараеш напуска Нюкасъл в посока Арсенал

Мениджърът на Нюкасъл Еди Хау не е сигурен дали Бруно Гимараеш ще остане в отбора на фона на интереса от страна на шампиона Арсенал.

Ливърпул би Съндърланд в дебюта на Андони Ираола

Джо Гомес получи контузия

Манчини разочарован, че няма да води отново Италия

Бившият селекционер на италианския национален отбор Роберто Манчини е изключително разочарован, защото няма да получи възможност отново да поеме четирикратните световни шампиони, съобщава Кориере дела Сера.