КОШМАР! Лудогорец падна с 1:7 в Дания (ВИДЕО)

Рекордна загуба на "орлите"

Лудогорец допусна исторически срам при гостуването си на Нордселанд във втория кръг от груповата фаза на Лигата на конференциите. Родният шампион беше прегазен със 7:1 от датчаните, което е най-тежката загуба на "орлите" в европейската им история.

Срещата започна по кошмарен начин за българския шампион. След центриране от ъглов удар и изстрел с глава на футболист на домакините, топката срещна ръката на Руан Секо и бе отсъдена дузпа за домакините, която бе реализирана от Маркус Ингвартсен.

В 5-ата минута Секо можеше да поправи грешката си, но не успя да преодолее Андреас Хансен. Три минути по-късно Лудогорец също получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, а зад топката застана Оливие Вердон и изравни.

Радостта за българксия шампион бе кратка, след като в 11-ата минута Нордселанд отново поведе след груба грешкна на Серджио Падт, от която се възползва Ибрахим Осман.

В 31-ата минута Даниел Свенсон изпълни корнер и намери Йепе Тверсов, който отклони топката към долния десен ъгъл на Падт за 3:1. Българският шампион капитулира само две минути по-късно, след като датчаните се възползваха от грешка на Лудогорец в защита. Най-съобразителен бе Бенямин Нигрен.

В 68-ата минута Нордселанд поведе с 5:1, след като Сон си вкара автогол. Шест минути по-късно домакините вкараха шести гол, а Нигрен отбеляза втория си гол в мача.

В 86-ата минута Кристиан Расмусен отбеляза седмото попадение за датчаните. Мадс Хансен стреля, ударът му се отби в Оливие Вердон и заблуди Падт. Топката попадна в нападателя на домакините, който отбеляза само няколко секунди, след като се появи на терена.

Нордселанд - Лудогорец 7:1

1:0 - 2' Маркус Ингвартсен

1:1 - 8' Оливие Вердон

2:1 - 11' Ибрахим Осман

3:1 - 31' Йепе Тверсов

4:1 - 33' - Бенямин Нигрен

5:1 - 68' - Хансен

6:1 - 74'- Бенямин Нигрен