Кошмар за Барса в Билбао (ВИДЕО)

Каталунците на 8 точки от Реал, Де Йонг и Педри се контузиха

Барселона не успя да спечели визитата си на Атлетик (Билбао) от XXVII кръг на испанската футболна Ла Лига.

Мачът приключи без попадения – 0:0, а освен това каталунците загубиха двама ключови полузащитници в лицето на Френки де Йонг и Педри, които се контузиха още през първото полувреме.

Срещата започна на високи обороти и със здрави единоборства по целия терен, а в началните минути Андреас Кристенсен от гостите имаше 2 възможности, но не можа да открие резултата.

В средата на първата част дойде първата лоша новина за каталунците. Френки де Йонг се приземи неприятно и получи контузия в глезена, като бе изнесен от терена с медицинската кола и бе заменен от Фермин Лопес.

Именно той бе изведен отлично в 30-ата минута, но Унай Симон успя да пресече подаването. Топката стигна до Жоао Кансело, който от над 30 метра пробва стреля майсторски, но вратарят и Йерай Алварес изчистиха, след като преди това се сблъскаха един с друг.

Кошмарът за Барселона продължи и в края на полувремето, като и Педри напусна с контузия. Изражението на лицето на талантливия полузащитник даваше индикации за още едн сериозна травма. След като седна на резервната скамейка камерата улови и сълзите в очите на Педри.

Втората част започна доста силно за домакините. Те притиснаха сериозно своите опоненти, държаха топката и бързо я отнемаха, когато се налагаше. Беренгер и Уилиямс пък пробваха и няколко далечни изстрели, но без успех.

В 60-ата Ламин Ямал се устреми с дрибъл към вратата на Унай Симон. Младият талант беше препънат в наказателното поле, но съдията не видя нищо нередно. ВАР също не се намеси.

До края попадения не паднаха и така Барселона остана на 3-о място в класирането с 58 точки, изоставайки с 8 от лидера Реал (Мадрид), докато баските са 5-и с 50 пункта от 27 мача.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Атлетик Билбао: 1. Унай Симон, 24. Бенят Прадос, 5. Йерай Алварес, 4. Айтор Паредес, 19. Иманол Гарсия де Албенис, 14. Дани Гарсия, 6. Микел Весга, 9. Иняки Уилиямс (K), 30. Унай Гомес, 7. Алекс Беренгер, 12. Горка Гурусета;

Треньор: Ернесто Валверде;

Барселона: 1. Тер Стеген (К), 2. Жоао Кансело, 4. Роналд Араухо, 33. Пау Кубарси, 23. Жул Кунде. 15. Андреас Кристенсен, 21. Френки де Йонг, 22. Илкай Гюндоган, 8. Педри, 11. Рафиня, 9. Роберт Левандовски;

Треньор: Шави Ернандес.