Кошмарът за Сити няма край, Брайтън обърна и победи "гражданите"(ВИДЕО)

Кошмарът за Сити няма край, Брайтън обърна и победи "гражданите"(ВИДЕО)

"Чайките" стигнаха до успех с 2:1

Брайтън нанесе четвърта поредна загуба на Манчестър Сити във всички турнири, след като “чайките” направиха обрат в двубой от 11-ия кръг на Висшата лига, завършил 2:1 за отбора от Южния бряг. Ерлинг Холанд даде аванс на отбора на Пеп Гуардиола през първата част, но две попадения в рамките на пет минути през втората, дело на Жоао Педро и Мат О’Райли, върнаха Брайтън в топ 4.

В 15-ата минута се откри първият добър шанс пред “гражданите”. Савиньо бе изведен сам срещу Барт Фербрюген, но опитът му бе спасен от стража на “чайките”.

Осем минути след това Манчестър Сити откри резултата. Ерлинг Холанд напредна към наказателното поле и стреля. Ударът му бе спасен от Фербрюген, но при добавката нападателят не сбърка.

Норвежецът можеше да стигне до второто си попадение в срещата в 26-ата минута. Този път нидерландският вратар на домакините се намеси достатъчно добре, за да остане непроменен резултатът.

В 52-ата минута Едерсон направи първото си спасяване в двубоя. Той спаси изстрел с глава на Джак Хиншълууд.

12 минути преди края на редовното време на срещата Брайтън изравни. След разбъркване в наказателното поле Жоао Педро бе най-съобразителен, за да вкара за 1:1.

В 83-ата минута обратът бе факт. Педро изведе Мат О’Райли, който бе забравен от защитата на “гражданите”. Той запази спокойствие и преодоля Едерсон.

Шест минути по-късно Кевин де Бройне отправи опасен изстрел от границата на пеналтерията. Ударът на белгиеца, който се появи като резерва, премина покрай вратата.

В 96-ата минута Йошко Гвардиол можеше да изравни, но изстрелът му с глава бе неточен.

Реал (Мадрид) взе решение за халф

Нико Пас остава в Комо

Карвахал е готов да се завърне в игра

Защитникът на Реал Мадрид Дани Карвахал заяви, че е готов за игра след повече от осем месеца отсъствие

Винченцо Монтела остава селекционер на Турция

Селекционерът на турския национален отбор Винченцо Монтела удължи договора си до края на 2028-а година

Милан обяви още един напускащ, двама халфа се връщат

От Милан обявиха раздялата с десния бек Алесандро Флоренци, който си тръгва като свободен агент след изтичането на своя договор

Двама контузени в лагера на Апоел БШ преди мачовете с Левски

Основен защитник продължи договора си със съперника на „сините“

ОБРАТ: Трансферът на Нико Уилямс в Барселона е блокиран

Преговорите между Барселона и звездата на Атлетик Билбао Нико Уилямс са в застой заради продължаващите финансови проблеми на каталунците, съобщиха редица испански издания

УЕФА изхвърли трети отбор от евротурнирите

Словашкият Дунайска стреда няма да играе в Лигата на конференциите

Пол Погба: Най-големите таланти в света са от Франция

Новият играч на Монако с любопитен коментар

Джони Еванс прекрати кариерата си, получи нова роля в Манчестър Юнайтед

„Искам официално да обявя оттеглянето си като футболист, не с тъга, а с гордост“, заяви защитникът