Кръщават Суперкупата на Германия на Бекенбауер

Кръщават Суперкупата на Германия на Бекенбауер

Германската Суперкупа по футбол ще носи името на легендата Франц Бекенбауер, съобщава ДПА

Според медията Германската футболна федерация (DFB) и Германската футболна лига (DFL) са постигнали съгласие, но все още нито една от двете страни не е направила официален коментар.


Суперкупата се провежда преди старта на футболния сезон в страната, като за нея спорят шампионът в Бундеслигата срещу носителя на Купата на Германия. Следващият мач трябва да се играе на 16 август, а трофея вече ще носи името на Бекенбауер.

Франц Бекенбауер почина на 78 години на 7 януари, като по време на кариерата си спечели огромен брой трофеи с Байерн Мюнхен, а след това бе президент на клуба. Той е вдигал световната титла като футболист и треньор, както има и основна заслуга за това, че Германия прие Мондиала през 2006. 

Като по филмите: Белгия с магичен обрат над Сенегал (ВИДЕО)

“Червените дяволи” губеха с 0:2 до 85-ата минута

Борац обяви сериозен интерес към мача с Левски

От Борац Баня Лука обявиха, че интересът към предстоящия мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу Левски е огромен.

Антонио Конте е готов да застане начело на Италия

С цел отново да застане начело на националния отбор по футбол на Италия, Антонио Конте има готовност да се съгласи на сериозно редуциране на финансовите си претенции.

Официално: ЦСКА 1948 обяви първи нов, подписа с тунизийски халф

Моатаз Земземи парафира с вицешампионите

Официално: Барселона преподписа с Андреас Кристенсен за още две години

Клубът анонсира новината в своите мрежи

Почетино: Не сме фаворити срещу Босна, те заслужават уважение

Селекционерът на САЩ похвали противника