Кристиано Роналдо възцари тишина на "Алианц Арена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо вкара и двата за успеха на Реал с 2:1 и изкара червен картон на Мартинес, Видал бележи и порти дузпа

Кристиано Роналдо избухна с два гола на „Алианц Арена” и донесе победата на Реал Мадрид с 2:1 над Байерн Мюнхен в първия мач от мегадербито в четвъртфиналите на Шампионска лига. Артуро Видал даде аванс на баварците и изпусна дузпа преди почивката, но веднага след нея Роналдо изравни, а после изкара червен картон на Хави Мартинес и отбеляза победния гол през краката на Нойер, който направи някои впечатляващи спасявания преди това. Вторият гол беше юбилеен стотен за носителя на "Златната топка" в европейските турнири. Той е първият играч в историята, който достига стотачка в Европа.

Реваншът е след 6 дни в Мадрид и Реал изглежда като много голям фаворит в него.

В последния момент преди мача тази вечер Байерн претърпя тежък удар и техният голмайстор Роберт Левандовски остана извън сметките за мача с травма в рамото, а атаката бе водена от Томас Мюлер. Матс Хумелс го нямаше в защита, а Начо партнираше на Серхио Рамос в отбраната на Реал заради контузии на Варан и Пепе. Мануел Нойер се завърна на вратата на немския шампион след три пропуснати срещи с травма в глезена.

Реал имаше увереност, че може да се справи добре на „Алианц Арена” след онова гръмко 4:0 преди три години, когато Анчелоти беше начело на Реал, а сега се изправяше с Байерн срещу своя ученик Зинедин Зидан. След онази най-голяма загуба пред собствена публика в Европа, Байерн бе натрупал 16 поредни победи на свой терен в 16 мача.

Началните минути бяха равностойни, но в играта на Байерн имаше нетипична припряност. В 18-ата минута Реал стигна до първата голова заплаха след хубаво центриране на Тони Кроос отдясно, което беше засечено с глава от Бензема, топката тупна в тревата, Нойер закачи леко с пръсти, тя срещна напречната греда и с малко късмет спря в прегръдката му, а не в мрежата.

Франк Рибери изстреля много силно воле от въздуха в 25-ата минута, но Бейл храбро блокира с глава в корнер. При последвалото центриране на Тиаго Алкантара от корнера Артуро Видал се измъкна от пазещия го Начо и с глава много силно насочи под гредата, където Кейлор Навас не успя да извади топката – 1:0.

След гола баварците добиха още повече увереност и натискаха, а Каземиро на два пъти имаше нужда от лекарска помощ, но се връщаше в игра. Филип Лам намери Томас Мюлер в наказателното поле, но бързо топката беше избита от краката му.

Ариен Робен танцуваше на фланга и финтира Кроос, а мекото му центриране пак стигна до главата на Видал, който този път насочи неточно над вратата.

В последната минута на първата част Байерн получи много спорна дузпа, при която съдията Никола Рицоли видя игра с ръка на Дани Карвахал при изстрел на Франк Рибери, но Карвахал по-скоро игра с рамото си и нямаше основания за 11-метров удар. Справедливостта възтържествува, защото Артуро Видал би силно над вратата от бялата точка и почивката дойде при гол аванс за домакините.

Реал излезе много по-мотивиран след почивката и изравни почти веднага. Дани Карвахал центрира остро отдясно и Кристиано Роналдо засече майсторски от въздуха в далечния ляв ъгъл за 1:1.

„Кралете” се чувстваха все по-комфортно в Мюнхен, а Томас Мюлер беше неузнаваем в атака за Байерн и липсата на Левандовски се усещаше силно. В 52-ата минута Томас Мюлер изскачаше сам срещу вратаря след пас на Робен, но беше спрян с много съмнителна засада, каквато по-скоро нямаше, защото Марсело покриваше Мюлер.

Хави Мартинес задържа Роналдо в 58-ата минута и получи жълт картон, а 3 минути по-късно отново фаулира Кристиано при опит за контра и Рицоли заслужено го изгони с втори жълт картон.

С човек повече европейският шампион започна да натиква Байерн все по-близо до вратата му, а домакините трябваше да издържат половин час с десетима.

Мануел Нойер спаси удар на резервата Асенсио, а после с една ръка демонстрира класа при силен изстрел на Роналдо фронтално срещу него.

Само две минути след това страхотно спасяване обаче Марко Асенсио центрира отляво, а Роналдо протегна крак пред пазача си и буквално набута топката между краката на Нойер за 2:1 с втория ги гол в мача и общо четвърти в турнира този сезон.

Марсело беше на сантиметри от нов гол с удар по диагонала, а смените на Анчелоти не даваха ефект и Байерн се бореше със зъби и нокти да не допусне трети гол.

Серхио Рамос вкара по любимия си начин с глава след статично положения в 92-ата минута, но този път имаше лека засада, която бе вдигната и голът не беше зачетен.

Реваншът е следващия вторник, 18 април, на „Сантяго Бернабеу” и Реал Мадрид има огромно предимство.