Критики за Мбапе във Франция

Критики за Мбапе във Франция

Капитанът на Франция Килиан Мбапе е подложен на критики в родината си

Капитанът на Франция Килиан Мбапе е подложен на критики в родината си за това, че пропуска предстоящите мачове от Лигата на нациите срещу Израел и Белгия, но е на разположение да играе за клубния си тим Реал Мадрид.

Нападателят получи мускулна контузия миналия месец, но се завърна на терена при поражението на "белите" от Лил в Шампионската лига миналата сряда.

Селекционерът на Франция Дидие Дешан остави Мбапе извън състава, който обяви в четвъртък, като каза, че на 25-годишния футболист липсва подготовка, тъй като е изиграл твърде малко мачове.

Мбапе беше титуляр за тима на Реал в двубоя срещу Виляреал в ла Лига в събота.

"Ако си контузен, не играеш с клуба си и не си повикан в националния отбор. Но когато влезеш от резервната скамейка в Шампионската лига и започнеш мач от първенството, това прави нещата неясни. Той е специален играч. Знаехме това и с Мишел Платини, когато все още го искахме в тима, когато беше контузен", каза бившият френски национал Максим Босис пред френския спортен всекидневник "Екип".

Във видео, публикувано от Френската футболна федерация днес, Дешан каза: "Килиан въплъщава много неща . . .  Интересите на клубовете и интересите на националните отбори неизбежно се разминават. Трябва също да помним, че работодателят е клубът, а не федерацията".

Ситуацията на Мбапе е по-сложна, тъй като бившият играч на Пари Сен Жермен е капитан на Франция, след като му бе връчена лентата от Антоан Гризман, който миналата седмица обяви оттеглянето си от международния футбол.

Отборът на Франция, който е на второ място в група А, се изправя срещу Израел в Будапеща в четвъртък и пътува до Белгия следващия понеделник.

Флориан Виртц подписва с Ливърпул този четвъртък

Флориан Виртц ще се завърне от почивка в сряда и още в четвъртък най-вероятно ще пристигне в Ливърпул

Манчестър Юнайтед хареса вратаря на Аталанта за заместник на Онана

Марко Карнезеки влиза в плановете на „червените дяволи“

Алонсо към футболистите: Който не се раздава, няма да играе в Реал

"Имената нямат значение", предупреди новият наставник на гранда от Мадрид

Основен защитник се върна в строя на Ювентус

Игор Тудор взе решение Бремер да пътува със съотборниците си за Световното клубно първенство

Манчестър Юнайтед няма да се разделя със Зиркзее

Расмус Хойлунд обаче ще бъде продаден

Енцо Мареска потвърди, че Челси търси нападатели

Гитънс остава основен приоритет за Челси

Заглавията на Острова: Арсенал се отказва от Гьокереш?

Реал Мадрид отново иска ключов играч на Ливърпул

Манчестър Юнайтед преговаря за Юго Екитике

Английският Манчестър Юнайтед е започнал преговори с представители на нападателя на Айнтрахт Франкфурт Юго Екитике, като Ливърпул и Челси също са в надпреварата за подписа на футболиста.

 Гарначо май не иска да си тръгва от Ман Юнайтед

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо е взел решение относно бъдещето си на фона на интереса от страна на Байер Леверкузен.