Лапорта каза за какво са били парите от пропадналия мач с Виляреал в Маями

Лапорта каза за какво са били парите от пропадналия мач с Виляреал в Маями
Източник: БГНЕС

Президентът на Барселона Жоан Лапорта заяви по време на Общото събрание, че приходите от мача срещу Виляреал в САЩ е трябвало да компенсират загубите от двубоите срещу Валенсия и Хетафе, изиграни на стадион "Йохан Кройф"

Тъй като финансовото състояние на клуба не позволява лесно да отписва пари, отмяната на двубоя в Маями представлява сериозен икономически удар.

Както е известно, заради проточилия се ремонт на “Спотифай Камп Ноу” и временната невъзможност за мачове на “Луис Компанис”, се наложи Барса да изиграе две домакинства на стадион “Йохан Кройф” на базата си. Съоръжението там обаче събира едва 8000 зрители, с което се губят солидни приходи.

Каталунците очакваха приходите от мача на американска земя на 20 декември да бъдат между пет и шест милиона евро, пише “Ас”. Сега тази сума просто се изпари. Това е удар, макар и по-малък, за бюджета на "блаугранас", които бяха изненадани от новината за отмяната на срещата, обявена от Relevent и Ла Лига.

Преди дни, докато не се знаеше за предстоящата отмяна на срещата, Лапорта каза следното: “Не знаем каква сума ще получим от мача в Маями. Нямаме цялата информация от Ла Лига. Но със сигурност ще има приходи, които ще компенсират тези, които няма да получим от мачовете на "Йохан Кройф". Уверявам ви, че приходите от двубоя в Маями ще бъдат много по-големи, отколкото ако срещата се играеше във Виляреал, където нямаше да спечелим нищо. Американският пазар е много важен за нас. Всички клубове ще се възползват от тази среща, но най-вече тези, които ще играят там”.

Винисиус: Не свириха дузпата, защото съм аз

Една ситуация с участието на Винисиус Жуниор след отбелязването на гола за 2:1 предизвика гнева на Реал Мадрид на стадион „Мендисороса“ срещу Алавес в неделя вечер

Хари Кейн стигна 50 гола за Байерн Мюнхен през годината

Хари Кейн достигна 50 гола за един клуб в рамките на една календарна година за пръв път в кариерата си, след като вкара късен изравнително попадение от дузпа при равенството на Байерн Мюнхен (2:2) срещу Майнц в Бундеслигата

Аморим: Не постигаме нужните резултати

Старши треньорът на Манчестър Юнайтед Рубен Аморим заяви, че критиките от легендарни бивши играчи на "червените дяволи" са очаквани, защото клубът "не постига желаните резултати"

Футболист на Тотнъм го загази заради райски газ

Тотнъм е твърдо решен да се раздели с полузащитника Ив Бисума още през януари, но ако не успее да му намери купувач, ще удължи договора му с една година

Арабски принц готви рекордна оферта за Барселона

Престолонаследникът на Саудитска Арабия Мохамед бин Салман планира да предложи 10 милиарда евро за испанския футболен клуб Барселона, съобщава журналистът на El Chiringuito Франсоа Гаярдо в социалните мрежи.

Мареска разпали огъня на напрежението в Челси

Криптичното изказване на мениджъра на Челси, Енцо Мареска, след мача с Евертън беше насочено директно към шефовете на клуба, разпалвайки гражданска война на „Стамфорд Бридж“

Алонсо: Не съм изненадан, че не ни дадоха дузпа

Треньорът на Реал Мадрид Чаби Алонсо имаше поводи за радост, след като отборът му постигна трудна, но ценна победа в гостуването си на Алавес (2:1)

Спалети много щастлив след успеха над Болоня

Треньорът на Ювентус Лучано Спалети не скри задоволството си след успеха с 1:0 над Болоня

Компани: В друг мач щяхме да вкараме четири гола

Треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани изрази разочарованието си от равенството 2:2 срещу Майнц