Лапорта с мощна атака срещу Реал (Мадрид)

Лапорта с мощна атака срещу Реал (Мадрид)

Барселона остава в проекта за Суперлига

Президентът на Барселона Жоан Лапорта нападна остро вечния съперник Реал Мадрид и окачестви "белия балет" като "отбора на режима" и този, който дълги години е фаворизиран за сметка на останалите в испанския футбол.

Лапорта даде пресконференция, на която заяви, че клубът не е направил нищо нередно по скандала с бившия съдийски началник Хосе Мария Енрикес Негрейра, както и че каталунците ще останат част от проекта за Суперлига.

През миналата седмица испанската прокуратура повдигна обвинения на каталунския клуб в неправомерни плащания на стойност над 7 милиона евро на фирми на Негрейра, който дълги години бе вицепрезидент на съдийската комисия в Испанската футболна федерация. Лапорта добави, че е готов да се изправи пред съда и ще докаже тезата си, че тези пари са дадени за консултантска дейност.

"Искам да спомена един клуб, който реши сам да се яви в съда, когато започна процесът“, каза Лапорта.

"Клуб, който казва, че се чувства онеправдан. Клуб, Реал Мадрид, който исторически е бил облагодетелстван от решения. Исторически и понастоящем. Отбор, който е смятан за отбора на режима на деня поради близостта си до силните на деня. Те бяха отборът на режима, защото бяха близо до политическата и финансова власт. Мисля, че си струва да се спомене, че в продължение на седем десетилетия голямото мнозинство от президентите на техническата комисия на съдиите са били бивши членове или играчи на Реал Мадрид. В продължение на 70 години хората, които назначаваха съдиите, бяха бивши членове или бивши играчи на Реал Мадрид. В някои случаи всичко това по едно и също време. За този клуб да се яви на съдебен процес и да каже, че се чувства ощетен за най-добрия период в историята на Барселона, този процес ще бъде използван, за да свали маските им. Това е безпрецедентна проява на наглост", коментира Лапорта.

Той определи настоящата атака към клуба като една от "най-яростните в нашата история".

"За нашата 123-годишна история Барселона винаги е бил клуб, който е модел за подражание както на терена, така и извън него. Щом печелим толкова много десетилетия, това се дължи на нашите усилия, талант и знания. Никоя кампания за дискредитиране няма да ни спре. Напълно уверен съм, че клубът Барселона никога не е действал с идеята да получи нечестно предимство. Нашият имидж е заложен на карта. Обвиненията трябва да бъдат доказани. Надявам се, че рано или късно клубът ще бъде напълно оневинен", коментира още президентът на Барселона.

Той каза още, че Барселона ще остане в Суперлигата, в която в момента са още само Реал Мадрид и Ювентус, тъй като лигата ще донесе на клубовете по-голяма стабилност и повече икономически ползи.

Ван Дайк постави целта пред Ливърпул във Висшата лига

Капитанът на “червените” призова за постоянство в остатъка от сезона

Арда Гюлер даде отговор за скандалното разкритие около него

“С тъга прочетох…”, започва написаното от полузащитника на Реал Мадрид

Спалети няма да говори преди дербито с Интер

Ювентус се готви за един от най-важните си мачове за сезона срещу Интер в Дерби д’Италия в събота вечер, но старши треньорът на „бианконерите“ Лучано Спалети реши да пропусне обичайната си пресконференция преди сблъсъка от Серия А

Алегри предупреди: Трябва да внимаваме срещу Пиза

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри очаква трудно гостуване срещу предпоследния в класирането Пиза от 25-ия кръг в Серия А

Играч на Черно море с нов отбор в Турция

Фелипе Кардосо подписа договор с отбора от турската Първа Суперлига Истанбулспор.

Нотингам Форест в разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън

Нотингам Форест започна разговори с бившия треньор на Уулвърхемптън Витор Перейра, след като Шон Дайч бе уволнен само 114 дни след поемането на отбора.