Лацио с впечатляващ обрат на "Олимпико"(ВИДЕО)

"Орлите" бият без големите си звезди

Лацио осъществи впечатляващ обрат срещу Фрозиноне за 3:1 в последния мач на "Олимпико" за 2023 година. Двубоят бе под №300 за Фелипе Андерсон от домакините. Тимът на Маурицио Сари изоставаше в резултата до 70-ата минута, след като Матиас Суле бе открил за гостите от дузпа в 58-ата минута.

Ситуацията за римските "орли" бе достатъчно усложнена, тъй като извън състава бяха контузените Чиро Имобиле, Алесио Романьоли и Луис Алберто, както и наказаният Мануел Ладзари.

И все пак силни финални 20 минути успяха да обърнат развоя. Първо Валентин Кастелянос изравни ефектно с глава, пращайки топката в обратния ъгъл. Само 120 секунди по-късно младокът Густав Исаксен се разписа дебютно за "небесносините". Датчанинът получи отличен пас именно от Кастеянос и с премерен удар взризи "Олимпико". Минути по-късно попадение на Лацио за 3:1 бе отменено заради засада. Но точна на спора сложи бранителят Патрик, възползвал се от центриране от ъглов удар и последвало разбъркване.

Това бе втора поредна победа за Лацио след тази над Емполи (2:0) в навечерието на Коледа. Тимът на Сари продължава да изостава значително от топ 4, но със събраните 27 точки вече е зад затъващия все по-сериозно шампион Наполи, който има една повече.

Зизу преди Байерн: Няма да е лесно, но Реал си е Реал