Легендите на Селтик надвиха Манчестър Юнайтед с Бербатов

Легендите на Селтик надвиха Манчестър Юнайтед с Бербатов

Стилиян Петров носи капитанската лента на "детелините"

Легендите на Селтик надделяха над тези на Манчестър Юнайтед след изпълнение на дузпи с 5:4. Двубоят завърши 1:1 в редовното време на “Олд Трафорд”. Титуляр за “червените дяволи” бе Димитър Бербатов, който изкара на терена до 75-ата минута, а Стилян Петров започна от първата минута за “детелините” и дори носеше капитанската лента на тима.

Резултатът бе открит в 42-ата минута от Рууни, който изпълни по великолепен начин един фал пред наказателното поле на Селтик и припомни на феновете най-добрите си дни. В историята ще остане победата на “червените дяволи” над Арсенал с 8:2, когато именно той се разписа на два пъти от сходни позиции, с което сложи край на първата част. Стилян Петров пък бе един от по-енергичните футболисти на шотландския гранд, но футболистите в зелено и бяло не преминаваха централната част на терена достатъчно често, за да застрашават първо Раймонд ван дер Гоу, а след това и Андерс Линдегард.

Бербатов можеше да се разпише изключително красиво в самото начало на втората част, когато прехвърли вратаря на Селтик Артур Боруц, но топката премина над напречната греда.

“Детелините” изравниха резултата малко след изминаването на час игра, а основна роля имаше Стилян Петров. Българинът получи топката в средата на терена и отправи страховит изстрел, който рикошира в горната греда на Линдегаард. Гари Хупър се оказа на правилното място и прати кълбото в опразнената врата за 1:1. Димитър Бербатов бе заменен в 75-ата минута, когато на негово място се появи Каръл Поборски. Шотландците можеха да вземат преднина в 82-ата минута, но Самарас не успя да се възползва от добро центриране и пропусна отблизо.

В крайна сметка срещата трябваше да бъде решена след изпълнение на дузпи, където легендите на Манчестър Юнайтед и Селтик отново демонстрираха своята класа. За домакините точни бяха Ники Бът, Денис Ъруин, Дарън Флетчър и Рууни, но пропуск при четвъртото изпълнение направи Дани Уебър. Димитър Бербатов изненадващо не получи възможност да изпълни 11-метров удар. За Селтик пък се разписаха Чарли Малгрю, Джони Хейс, Стивън Макманъс, Саймън Донъли и Дарън О’Дей, с което донесоха успеха на шотландския гранд.

Мъри Стоилов: Грешките през второто полувреме провали Гьозтепе срещу Трабзонспор

Българският старши треньор на Гьозтепе (Измир) Станимир Стоилов остана доволен от представянето през първото полувреме при поражението с 1:2 от Трабзонспор в 15-ия кръг на Суперлигата, като отбеляза грешките след почивката.

Египет подкрепи Салах

"Кралят на Египет", написаха от федерацията

Гръм в Испания: Селта подчини 9 от Реал на „Бернабеу“(ВИДЕО)

Резерва на гостите, травма на Рюдигер и 2 червени картона допълниха кошмара на Белия балет

Наполи е на върха в Серия А, Хойлунд отчая Ювентус (ВИДЕО)

Нападателят вкара и двата гола за успеха с 2:1 в дербито на XIV кръг

Байерн срещу РБ Лайпциг в осминафиналите за Купата на Германия

Херта (Берлин) ще се изправи срещу Фрайбург

Хартс удари Селтик в дербито за върха в Шотландия (ВИДЕО)

Нанси дебютира с поражение начело на "детелините"

Росен Божинов с 90 минути за Анверп при класика срещу Генк (ВИДЕО)

Родният национал се представи на ниво

Джаспър пропусна дузпа и Железничар загуби като гост (ВИДЕО)

Въпреки това той изигра пълни 90 минути, докато Христо Иванов въобще не бе в групата за мача

В Тотнъм притеснени за Удоджи и Коло Муани

Победата над Брентфорд беше първи домакински успех на тима във Висшата лига от 16 август насам