Лестър уволни Куупър след загубата от Челси

Лестър уволни Куупър след загубата от Челси

"Лисиците" загубиха с 1:2 в събота и това коства поста на специалиста

Английският футболен клуб Лестър Сити освободи мениджъра си Стийв Куупър след поражението с 1:2 срещу Челси в мач от Висшата лига, съобщава агенция ДПА. Той пое поста от Енцо Мареска през лятото, но напуска "Кингс Пауър Стейдиъм" само с две победи и точка над зоната на изпадащите. 

Лестър обяви в неделя вечер, че асистентът Алан Тейт и треньорът на първия отбор Стийв Рандс също са освободени. 

"Благодарим на тримата за приноса им и им желаем всичко най-добро в бъдеще. Тренировките на първия отбор ще бъдат водени от Бен Доусън, който ще бъде подпомаган от Дани Олкок и Анди Хюз. Клубът започва процеса по назначаване на нов мениджър и се надяваме това да се случи възможно най-бързо", съобщават "лисиците". 

Лестър е в серия от четири мача без победа във Висшата лига, а в последния си двубой отборът отстъпи на бившия си мениджър Мареска и Челси. През миналата година италианецът изведе "лисиците" до първото място в Чемпиъншип.  

НА ЖИВО: Челси - Барселона (СЪСТАВИ)

Следете на живо епичния мач с нас тук

Кристиано Роналдо ще играе още в първия мач на Мондиал 2026

ФИФА се смили над португалеца с наказанието за червения картон

Модрич: Исках да остана в Реал, но съм щастлив и в Милан

“Всичко след Реал Мадрид е крачка надолу”, каза още хърватинът

Вирц пропусна нова тренировка на Ливърпул

“Мърсисайдци” все още нямат и здрав десен бек

Де Лихт: Това първенство не е за слабите

Защитникът на Манчестър Юнайтед - Матайс де Лихт, призова за реакция от страна на отбора си след загубата от Евертън във Висшата лига в понеделник, съобщи ДПА

Реал Мадрид остана без Куртоа за Олимпиакос

Титулярният вратар на Реал Мадрид Тибо Куртоа няма да пътува с отбора за утрешното гостуване на Олимпиакос в Шампионската лига, съобщиха официално от "кралете"

Шампионска лига се завръща в пълния си блясък: Девет топ мача и много адреналин с „Челси“ - „Барса“

Днес ще можем да се насладим на изключително интригуващи двубои от новия сезон в Шампионска лига!

Две български съдийски бригади получиха назначения от УЕФА

УЕФА даде два мача на български съдийски бригади за предстоящия кръг в континенталните клубни турнири Лига Европа и Лига на конференциите в четвъртък

Легендарен вратар на Милан почина на 95 години

Легендарният вратар на Милан Лоренцо Буфон почина на 95-годишна възраст в Латизана в следствие на сърдечен арест, съобщават италианските медии