Леверкузен не се затрудни с Хофенхайм, дори с червен картон

Леверкузен не се затрудни с Хофенхайм, дори с червен картон

Байер Леверкузен се завърна на пътя на победите в Бундеслигата, след като победи като домакин Хофенхайм с 3:1

"Аспирините" са втори класирането с 45 точки - шест по-малко от лидера Байерн Мюнхен. Хофенхайм е 15-и с 18 точки. Точен за гостите бе Гифт Орбан.

В 15-ата минута Байер Леверкузен откри резултата. Алехандро Грималдо намери Виктор Бонифас в наказателното поле. Нигериецът не се забави и стреля с левия крак. Лука Филип можеше да се намеси по-добре.

Само четири минути по-късно “аспирините” удвоиха. Алекс Гарсия изведе по прекрасен начин Жереми Фримпонг, който напредна и не остави шансове на Филип.

Емилиано Буендия показа отлична техника в 51-ата минута, напредна и стреля. Филип спаси, но при добавката Патрик Шик направи резултата класически.

В 61-ата минута “аспирините” останаха с човек по-малко, след като Грималдо си изкара втори жълт картон.

Само две минути след това Гифт Орбан върна едно попадение за Хофенхайм. Той се разписа след сериозно разбъркване в наказателното поле след статично положение.

 

След раздялата: Манчини и Спалети са фаворитите за нов треньор на Ювентус

По-рано днес Ювентус обяви раздялата със старши треньора Игор Тудор

Интер загуби Мхитарян, но Тюрам е пред завръщане

Арменецът получи контузия в бедрото при загубата от Наполи

Челси иска Тер Щеген през зимата и Менян през лятото

Лондончани търсят решение с нови вратари

В Турция: 371 съдии залагат на мачове

Турската федерация по футбол започна битка със съдиите, които залагат на футболни мачове

Удар по Наполи: Де Бройне е аут за четири месеца!

Белгийският полузащитник на Наполи - Кевин Де Бройне ще бъде аут от терените за 4 месеца, стана ясно от съобщение в социалните мрежи на неаполитанците

Алегри: Сами си направихме мача с Пиза труден

Наставникът на Милан Масимилиано Алегри говори пред медиите преди утрешното дерби с Аталанта в Серия А

Ювентус реши: Уволнява Тудор, три опции за следващ треньор

Игор Тудор вече е бил информиран от ръководството на Ювентус, че няма да продължи работата си като треньор на “бианконерите”, твърдят Фабрицио Романо и Джанлука Ди Марцио

Винисиус след смяната срещу Барса: Напускам отбора!

Яростната реакция на Винисиус при смяната му в Ел Класико е една от най-обсъжданите теми след победата на Реал Мадрид над Барселона с 2:1

Венгер: Ел Класико беше сблъсък на мъже срещу момчета

Бившият мениджър на Арсенал Арсен Венгер бе унищожителен в мнението си за Ел Класико между Реал Мадрид и Барселона, спечелено от столичани с 2:1