Леверкузен с нова крачка към Салатиерата (ВИДЕО)

Леверкузен с нова крачка към Салатиерата (ВИДЕО)

"Аспирините" взеха регионално дерби

Байер (Леверкузен) продължава да крачи уверено към титлата в Германия след 2:0 останалия над Кьолн в регионалното дерби.

В мач №50 на Шаби Алонсо начело на "аспирините", те дръпнаха с 10 точки пред Байерн, загубил нови точки в петък след 2:2 с Фрайбург.

Нападателят на "козлите" Ян Тилман беше изгонен от игра още в 14-ата минута, с което спомогна допълнително за поражението на своя тим. 

Офанзивният футболист влезе остро в краката на Гранит Джака.

Резултатът бе открит в минутите преди почивката от Джереми Фримпонг.  В 73-ата минута обаче Алехандро Грималдо удвои преднината на своите след подаване на Амин Адли.

До края на първенството остават още 10 кръга, а Байер (Леверкузен) никога не е ставал шампион. Също така те трябва да разпределят силите си, тъй като са на полуфинал в турнира за купата на страната и на осминафинал срещу Карабах (Азербайджан) в турнира Лига Европа.

Двама защитници не тренират с Франция

Очаква се Салиба и Упамекано да са готови за полуфинала с Испания

Норвежкото парти и „гребане“ в центъра на Осло не спира

Въпреки отпадането на националния отбор от Мондиал 2026

Джака: Дойдохме да играем футбол, а не да се борим със съдиите

Вижте какво още каза халфът след отпадането на Швейцария от Аржентина на Мондиал 2026

Аканджи скочи срещу съдиите

„Нито един фаул не се даде срещу Аржентина – за първи път участвам в такъв мач“, шокиран е защитникът

Англия пречупи Норвегия след продължения и е на 1/2-финал (ВИДЕО)

Англичаните бяха в губеща позиция, но оцеляха с два гола на Белингам

Паоло Малдини е новият технически директор на националния тим на Италия

Легендата Паоло Малдини бе назначен за технически директор на националния отбор на Италия по футбол, съобщиха от федерацията в събота