3. Леверкузен с нова крачка към Салатиерата (ВИДЕО)

Леверкузен с нова крачка към Салатиерата (ВИДЕО)

"Аспирините" взеха регионално дерби

Байер (Леверкузен) продължава да крачи уверено към титлата в Германия след 2:0 останалия над Кьолн в регионалното дерби.

В мач №50 на Шаби Алонсо начело на "аспирините", те дръпнаха с 10 точки пред Байерн, загубил нови точки в петък след 2:2 с Фрайбург.

Нападателят на "козлите" Ян Тилман беше изгонен от игра още в 14-ата минута, с което спомогна допълнително за поражението на своя тим.

Офанзивният футболист влезе остро в краката на Гранит Джака.

Резултатът бе открит в минутите преди почивката от Джереми Фримпонг.  В 73-ата минута обаче Алехандро Грималдо удвои преднината на своите след подаване на Амин Адли.

До края на първенството остават още 10 кръга, а Байер (Леверкузен) никога не е ставал шампион. Също така те трябва да разпределят силите си, тъй като са на полуфинал в турнира за купата на страната и на осминафинал срещу Карабах (Азербайджан) в турнира Лига Европа.