Лил препъна ПСЖ в края за 1:1 в дербито (ВИДЕО)

Преднината на парижани пред Ница е вече пет точки

Лил и ПСЖ завършиха 1:1 в драматичен мач от френската Лига 1. Килиан Мбапе отбеляза от дузпа в 65-ата минута за 1:0, а дълбоко в добавеното време Лил изравни чрез Джонатан Дейвид.

В 15-ата минута домакините бяха близо до това да отбележат гол. Едон Жегова си освободи пространство и стреля към вратата, но топката мина покрай вратата на гостите.

Минута по-късно отново Жегова създаде голова ситуация, но отново пропусна.
В 21-ата минута гостите от Париж бяха близо до гола. Осман Дембеле пое топката в празното пространство и я прати към вратата, но не уцели.

В 64-ата минута реферът отсъди дузпа за ПСЖ. Бафоде Диаките събори футболист на ПСЖ в наказателното поле, а 11-метровият удар бе категоричен. Зад топката застана Килиан Мбапе и не сбърка – 0:1.

В 72-ата минута Лил вкара топката в мрежата на ПСЖ, но голът не бе зачетен заради засада.

Във втората минута на продължението Анау Тенас направи страхотно спасяване, след като Джонатан Дейвид излезе сам срещу него, но не успя да го преодолее.Лил стигна до изравняването в 4-ата минута на продължението. Гостите направиха груба грешка при изнасянето на топката. Тя попадна у Унас, който стреля от границата на наказателното поле, Тенас успя да избие по акробатичен начин, но Джонатан Дейвид с глава отбеляза за 1:1.