Ливърпул не допусна изненада и си уреди финал с Челси (ВИДЕО)

Мърсисайдци ще спорят за Купата на Лигата срещу лондончани на "Уембли"

Отборите на Фулъм и Ливърпул завършиха при 1:1 в мач-реванш от полуфиналите на Карабао Къп. Така с общ резултат 3:2 мърсисайдци продължават към финала, където ще срещнат Челси.

В 11-ата минута на мача Куанса прати отличен дълъг пас към Луис Диас, който успя да поеме на гърди. Той се справи с Тимоти Кастан и нахлу в наказателното поле отляво. Колумбиецът си я нагласи и шутира. Лено стигна до топката, но не успя да я извади.

В 28-ата минута Гакпо копна топката към Дарвин Нунес, който нацели гредата. Топката стигна до Луис Диас, който пък успя да добави, но попадението не бе зачетено заради засада още на уругвайския нападател.

В 51-ата минута Луис Диас проби отляво, той демонстрира добрата си техника, след което центрира. Коди Гакпо успя да стигне до топката и с акробатично изпълнение се опита да я отправи към вратата на Лено, но не успя.

Три минути след това гредата лиши Фулъм от изравнително попадение. Адарабиойо отклони центриране, при което Келъхър излезе напред, но не успя да боксира. Топката стигна до Андреас Перейра, който стреля от малък ъгъл и нацели десния страничен стълб на вратата.

При сблъсъка между Келъхър и играча на Фулъм имаше и съмнения за дузпа, но заради липсата на ВАР в тази фаза на турнира допълнително преразглеждане на ситуацията нямаше.В 77-ата минута Хари Уилсон проби отлично отляво и се справи с Конър Брадли, след което намери включилия се напред Иса Диоп. Защитникът отклони топката и я прати покрай вратаря на мърсисайдци, за да възстанови равенството и да върне интригата в срещата.