Ливърпул няма да бърза с Киеза

Ливърпул няма да бърза с Киеза

Андре Слот отписа новата придобивка за дербито с Юнайтед

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот е развълнуван от пристигането на италианския национал Федерико Киеза, но няма да бърза с включването му в игра.

Киеза, който се присъедини от Ювентус в четвъртък със сделка на стойност 12 милиона евро плюс три милиона в добавки, е малко вероятно да дебютира за Ливърпул при гостуването на Манчестър Юнайтед в неделя.

"Той работи наистина усилено, на и извън терена, за да се опита да извлече най-доброто от себе си", каза Слот пред репортери.

"Наистина е агресивен без топка... може да играе на толкова много позиции. Трябва да се погрижим за него в началото, защото той не тренира с отбора през последните две седмици. Ще го интегрираме в състава постепенно и се надяваме да можем да видим качеството му в близко бъдеще", каза още Слот.

Слот каза, че очаква с нетърпение визитата на "Олд Трафорд", където загуби с 0:4 с АЗ Алкмаар през 2019 г.

"Много от тези играчи са играли там преди, така че не мисля, че трябва да ги подготвям специално за пълния стадион със 75 000 зрители; те са свикнали с това“, каза Слот.

"Подготвих ги по най-добрия възможен начин за това, което могат да очакват, защото Юнайтед играе, според мен, малко по-различно от последните два сезона", добави Слот.

Ливърпул спечели и двата си мача от Висшата лига от началото на сезона, докато Юнайтед загуби от Брайтън в последния кръг.

Затова и в предстоящия тази неделя от 18:00 часа сблъсък на „Олд Трафорд“ фаворити са гостите.

Според букмейкъра 8888.bg шансовете за победа на мърсисайдци са 52,1%, при 22,5% за равенство и 25,5 процента за победа на „червените дяволи“.

В Манчестър се очакват много попадения. Възможността сблъсъкът да завърши с „над 2,5 гола“ е 71,4 процента, а тази граница да не бъде премината - 36,4%, смятат от 8888.bg.

ОФИЦИАЛНО: РБ Лайпциг представи новия си треньор

РБ Лайпциг официално назначи Оле Вернер на поста старши треньор

ОФИЦИАЛНО: Интер откупи Никола Залевски от Рома

Италианският и европейски вицешампион Интер официално потвърди, че Никола Залевски остава в клуба с постоянен трансфер от Рома

Гьокереш обяви бойкот в Спортинг Лисабон

Нападателят Виктор Гьокереш взе окончателно решение да се раздели със Спортинг Лисабон

Барселона привлича младо бижу на Копенхаген

Барселона финализира привличането на едно от най-обещаващите имена в европейския футбол – Руни Барджи

Алегри реабилитира Мората в Милан?

В Милан обмислят неочакван ход, свързан с евентуалното завръщане на Алваро Мората в тима

Милан изпрати 30 милиона евро на Брюж за Яшари

Италианският Милан е отправил официална оферта към Брюж за трансфера на швейцарския халф Ардон Яшари

Беер Шева се подсили с нов нападател преди Левски

Носителят на купата на Израел по футбол Апоел Беер Шева, който е съперник на Левски в първия квалификац;ионен кръг на турнир Лига Европа, официално обяви привличането на сръбския нападател Игор Златанович, съобщава местната преса

Челси също ще се пробва за Гарначо

Ръководството на Челси обмисля лятна офанзива за играча на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо, информира Daily Mail

Френки Де Йонг: Искам да остана, клубът също

Френки де Йонг изглежда все по-близо до продължаване на кариерата си в Барселона