Ливърпул победи Лестър и вече организира партито (ВИДЕО)

Ливърпул победи Лестър и вече организира партито (ВИДЕО)

Ливърпул победи с минималното 1:0 Лестър, пращайки „лисиците“ в Чемпиъншип

Преднината на Арне Слот и компания пред подгласника Арсенал е 13 точки и още в следващия кръг титлата може да бъде факт. „Лисиците“ на Рууд ван Нистелрой са с 18 пункта, като толкова ги делят и от спасителния бряг, но разликата вече няма как да бъде съкратена.

Гредите спряха Ливърпул от ранен аванс в резултата. Мохамед Салах стреля от добра позиция, а кълбото се отклони и в двата странични стълба. „Лисиците“ отговориха също с гледа с хубав удар на Уилфред Ндиди в 10-ата минута.

В средата на първата част Мадс Хермансен спаси центриране на Коди Гакпо, превърнало се в нещо като удар.

Мърсисайдци доминираха след почивката, а Хермансен спаси удари на Доминик Собослай и Костас Цимикас. Луис Диас пък се отчете с много, много сериозен пропуск.

Салах отново се размина с гола, стреляйки в аут, когато измина един астрономически час.

Лестър стигна до попадение в 67-ата минута, но то не бе зачетено. Резервата Патсон Дака избута Алисон преди Конър Коуди да прати топката в мрежата.

Трент Александър-Арнолд се завърна в игра след контузия и именно той се превърна в герой. Ван Дайк отклони топката в 76-ата минута при корнер, Салах пак стреля в гредата, а същото направи и Диого Жота. Карамболът не свърши и секунди по-късно Трент прати кълбото в мрежата на Хермансен с удар с левия крак – 0:1.

В продължението на мача Факундо Буонаноте можеше да донесе точката на своите с мощен шут с левия крак. Изпълнението на техничаря мина встрани от вратата на Алисон.

Голяма новина в Германия: Нойер ще играе на Мондиал 2026

Петото световно първенство за вратаря чука на вратата

Мъри Стоилов и Гьозтепе се разминаха с участие в Европа

Загуба от Самсунспор в последния кръг сложи край на надеждите за “гьоз-гьоз”

Бомба от Острова: Шаби Алонсо поема Челси

Очаква се финализирането по назначаването на испанеца

Щутгарт се завърна в Шампионската лига, Хайденхайм и Санкт Паули изпаднаха (ВИДЕО)

Щутгарт се завърна в Шампионската лига по футбол, след като завърши наравно 2:2 срещу Айнтрахт Франкфурт и финишира на четвърто място в класирането.

Манчестър Сити подчини Челси на “Уембли” и вдигна ФА Къп (ВИДЕО)

Страхотен гол на Семеньо подпечата трофея за “гражданите”

Селтик шампион на Шотландия след драма срещу Хартс (ВИДЕО)

Селтик стана шампион на Шотландия за рекорден 56-ти път в историята. В мач от 38-ия кръг отборът от Глазгоу победи драматично с 3:1 след обрат на свой терен Хартс.