Ливърпул сложи край на черната серия и е на полуфинал за Кепитъл Уан Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ливърпул сложи край на черната серия и е на полуфинал за Кепитъл Уан Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гологлавият Рахийм Стърлинг отбеляза на два пъти за "червените"

Ливърпул сложи край на черната серия и след три мача без победа успя да надделее с 3:1 над като гост на Борнемут на 1/4-финалите за Кепитъл Уан Къп.

Пропусналият няколко положения при загубата с 0:3 от Манчестър Юнайтед Рахийм Стърлинг излезе с нова прическа и отбеляза два гола, а третият бе дело на Лазар Маркович. Дан Гослинг пък бе автор на гола за Борнемут.

„Червените” поведоха в резултата още в 20-ата минута. След прекрасно центриране на Маркович, Хендерсън с глава прати топката успоредно на голлинията. Стърлинг плонжира и също с глава от границата на малкото наказателно поле откри.



Седем по-късно и самият Маркович се разписа. Коутиньо проби добре отляво, навлезе в наказателното поле и стреля. Боруц отби удара му, но прати топката на пътя на Маркович, който отблизо удвои аванса на гостите.



Малко след началото на втората част Стърлинг отбеляза и трети гол за Ливърпул, след като бе изведен по прекрасен начин от Лалана.



В 57-ата минута домакините стигнаха до почетно попадение. Гослинг получи топката от Ритчи, освободи се от Шкъртел, след което стреля под плонжа на Джоунс, оформяйки крайното 3:1.

Ливърпул очаква жребия за 1/2-финалите, като възможни съперници за „червените” са Челси, Тотнъм и Шефийлд (Юнайтед).

Трио на Манчестър Юнайтед под въпрос за Борнемут

Аморим все още не знае дали ще може да разчита на Мбемо, Мазрауи и Диало

Артета защити мястото на Жезус в Арсенал

Мениджърът заяви, че бразилецът ще остане в Арсенал и може да играе като централен нападател

Палмър и Фофана са на линия, но Делап е аут за Челси срещу Евертън

Мениджърът Енцо Мареска очаква дуото да се завърне в игра за Челси през уикенда

Бивш съотборник на Любо Пенев във Валенсия с обнадеждаваща новина

Половината от сумата за лечението му вече е събрана, разкри Фернандо Хинер

Реал (Мадрид) с финална оферта за нов договор към Винисиус

Ръководството на клуба представи на агента му окончателната си позиция

Тебас вярва, че Алосно ще реши проблемите в Реал Мадрид

Президентът на Ла Лига - Хавиер Тебас, сподели мнението си по една от най-актуалните теми в момента в Испания, а именно "бъдещето на Чаби Алонсо начело на Реал Мадрид".

Ница изравни антирекорд на Лудогорец в Лига Европа

Последният съперник на Лудогорец в турнира вече е в серия от 18 мача без победа

В Ливърпул: Салах и Слот на съдбовна среща днес

Коди Гакпо няма да играе няколко седмици

Ас на Лудогорец дръпна на върха при реализаторите в Лига Европа

Петър Станич вече има 6 попадения за "орлите"