Ливърпул смаза Брентфорд, Салах се върна с гол (ВИДЕО)

Мърсисайдци запазиха върха, но двама се контузиха

Ливърпул разби като гост Брентфорд с 4:1 като гост в мач от XXV кръг на английската Висша лига.

Дарвин Нунес (35) откри пред почивката с майсторски прехвърлящ удар, а след паузата Мак Алистър (55) покачи на 2:0. След това появилите се като резерви Мохамед Салах (68) и Коди Гакпо (86) също се разписаха, а почетното попадение за домакините бе дело на Иавън Тони (75).

Така Ливърпул остава на върха и вече има 57 точки, с 5 повече от шампиона Манчестър Сити, който обаче е с 2 изиграни мача по-малко. Лошата новина за напускащия в края на сезона мениджър Юрген Клоп пък е свързана с контузиите на Къртис Джоунс и Диого Жота, получени още преди почивката.

Иначе гостите имаха тотален контрол над срещата и можеха да я спечелят с още по-изразителен резултат, но направиха няколко сериозни пропуска.

В 35-ата минута Дарвин Нунес откри резултата за тима на Юрген Клоп, след като получи асистенция от Диого Жота. Уругвайският таран копна хитро топката над вратаря на домакините Марк Флекен.

В 55-ата минута Ливърпул направи страхотна колективна атака, при която Мохамед Салах изведе на изгодна позиция Мак Алистър и последният вкара с плътен удар в левия ъгъл.

След близо 70 минути игра и Салах се разписа като направи солова акция и стреля безпощадно в десния ъгър на вратата на Брентфорд.

Пет минути по-късно Айвън Тони вкара почетното попадение за домакините, след като на първо време бе спасен удар на Серхио Регилон, но нападателят направи успешна добавка.

Коди Гакпо върна малко преди края на редовното време преднината от три гола на Ливърпул.

Така Брентфорд продължава да е сред застрашените отбори на 14-а позиция във временното класиране.