Ливърпул вкара 4 на Челси, Нунес удари 4 греди (ВИДЕО)

Младок блести в дербито на „Анфийлд“, домакините с аванс от 5 точки на върха

Ливърпул постигна впечатляваща домакинска победа над Челси в дербито от XXII кръг на английската Висша лига.

Мърсисайдци спечелиха с 4:1 на „Анфийлд“, а нападателят им Дарвин Нунес влезе в историята на първенството като първия играч, ударил 4 греди в един мач.

Той пропусна и дузпа, като се отчете с една асистенция. В герой за „червените“ се превърна юношата им Конър Брадли, който се разписа и даде 2 голови подавания. Диого Жота (23) преди младокът да удвои в 39-ата минута, а Доминик Собослай да оформи класиката в 65-ата. Луис Диас сложи точка на спора в 79-ата, след като преди това Кристофър Нкунку (71) отбеляза почетното попадение за лондончани.

Напускащият в края на сезона мениджър на домакините Юрген Клоп направи 4 промени в стартовия си състав спрямо предния мач и така рокадите му във всички турнири до момента стигнаха до рекордната за сезона кота 200.

Дербито започна вихрено като още в началото гостите имаха претенции за дузпа, които останаха неуважени, въпреки протестите на Конър Галахър.

Пред другата врата нападателят на домакините Дарвин Нунес опита да прехвърли вратаря, но твърде леко и последният улови.

В 8-ата минута шут на уругвайския национал Ливърпул срещна външната част на горната греда.

В 14-ата минута Нунес пробва нов шут, който профуча покрай страничния стълб, а в 15-та негов шут бе блокиран от защитник в синьо.

В 18-ата минута Нунес бе изведен на добра позиция и нанесе хубав удар по диагонала, а след намеса на Петрович топката за втори път в мача срещна гредата.

Само 5 минути по-късно логичното се случи и Ливърпул откри.

Диого Жота реши да играе индивидуално и се „вклини“ между централните защитници на Челси, като с доза късмет задържа топката и останал сам срещу вратаря, успя да го преодолее – 1:0.

В 30-ата минута Къртис Джоунс стреля опасно, но Петрович показа класа и спаси с една ръка топката, която влизаше в долния му ляв ъгъл.

В 39-ата минута обаче вратарят бе безпомощен, след като младокът Конър Брадли получи извеждащ пас и стреля неспасяемо по земя в далечния ъгъл, за да удвои аванса на Ливърпул – 2:0.

Минута преди края на първите 45 пък Диого Жота бе настъпен в наказателното поле на Челси и главният съдия Пол Тиърни отсъди дузпа.

Зад топката застана Нунес и за трети път в рамките на полувремето я прати в гредата.

Така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на мърсисайдци.

След паузата Ливърпул сякаш намали оборотите, а Челси трудно осъществяваше няколко последователни точни подавания.

Головите положения почти липсваха, но след средата на втората част домакините отново повишиха оборотите и не след дълго направиха резултата класически.

В 65-ата минута отново младокът Брадли блесна със страхотно центриране към пеналта, където Доминик Собослай надскочи защитата на гостите и с глава матира вратаря им – 3:0.

Скоро след това Клоп направи 4 смени накуп, като на терена след травми се завърнаха титулярите Трент Александър-Арнолд и Анди Робъртсън.

В 71-ата минута резервата на гостите Кристофър Нкунку се разписа с плътен шут след хубав рейд на Карни Чуквуемека – 3:1.

Ливърпул отговори подобаващо и в 75-ата минута Нунес улучи за 4-и път гредата в срещата.

Само 4 минути след това обаче именно той успя да се пребори за топката, след което да я подаде на Луис Диас, който отблизо нямаше как да сгреши – 4:1.

До края повече голове не паднаха и така Ливърпул спря с победата серията си от 7 равенства срещу Челси.

Така „червените“ остават лидери във временното класиране с 51 точки, на 5 от шампиона Манчестър Сити и следващия си съперник Арсенал.

ЛИВЪРПУЛ - ЧЕЛСИ 4:1
1:0 Диого Жота (23)
2:0 Конър Брадли (39)
3:0 Доминик Собослай (65)
3:1 Кристофър Нкунку (71)
4:1 Луис Диас (79)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон, 2. Гомес, 4. Ван Дайк (к), 5. Конате, 84. Брадли, 8. Собослай, 17. Джоунс, 10. Мак Алистър, 20. Жота, 7. Диас, 9. Нунес;

Треньор: Юрген Клоп;

ЧЕЛСИ: 28. Петрович, 21. Чилуел, 5. Бадиашил, 2. Дисаси, 6. Силва (к), 25. Кайседо, 8. Енцо Фернандес, 23. Галахър, 11. Мадуеке, 20. Палмър, 7. Стърлинг;