Лудогорец остана без най-добрия си играч

Лудогорец остана без най-добрия си играч

Това пишат медиите в Хърватия

Хърватската преса отбелязва като страхотна новина за Динамо (Загреб) фактът, че Лудогорец продаде халфа Алекс Сантана в бразилския Атлетико (Паранензе).

„Следващият съперник на Динамо в Шампионска лига – Лудогорец, остана без най-добрия си футболист, халфът Алекс Сантана, който напусна, за да се завърне в родната си Бразилия, където ще играе за Атлетико Паранензе“, пишат в Хърватия.

„Финансовото българите не стоят зле. Той беше купен през 2020 година от Ботафого за 780 хиляди евро, а сега е продаден за значително по-висока сума от 2,5 милиона евро. Те обаче загубиха много играчи, а треньорът Анте Шимунджа ще има трудна работа да събере отбор без надежден играч за мачовете с Динамо Загреб“, се казва още в материала.

В Хърватия не пропускат да отбележат и това, че Лудогорец бързо намери заместник на Сантана, привличайки поляка Якуб Пьотровски от Фортуна (Дюселдорф).

Лудогорец е фаворит в първия мач с Динамо според букмейкъра 8888.bg. Залози за победа на българския шампион се приемат при коефициент 2,54. Равенството на "Хювефарм Арена" е оценено с 2,80, а евентуален успех на гостите с 2,90. 

Възстановяването протича по план: Алфонсо Дейвис обратно на терена

Защитникът на Байерн Мюнхен лекува скъсана кръстна връзка

Дейвид Мойс се изказа скептично за началото на сезона

“Не сме готови все още”, призна наставникът на Евертън

Новак в Ла Лига връща сръбски голаджия по испанските терени

Лука Йович е свободен агент след престоя си в Милан

Официално: Атлетико Мадрид изпрати французин в Жирона

Световният шампион се присъединява към тима под наем

Исак си иска в Ливърпул

Нападателят Александър Исак няма да тренира с английския футболен клуб Нюкасъл тази седмица и държи да бъде продаден на единствената му желана опция - Ливърпул, съобщава инсайдърът Фабрицио Романо. 

Жирона взе халф на Атлетико

Полузащитникът на Атлетико Мадрид Тома Льомар е отдаден под наем на Жирона, съобщава официалният сайт на клуба.

Манчестър Юнайтед победи Борнемут в контрола

Манчестър Юнайтед победи Борнемут с 4:1 в контрола играна на стадион „Солджър Фийлд“ в Чикаго.

Огромен провал за ФКСБ, след като загуби и в реванша (ВИДЕО)

Северна Македония има сигурен участник в основната фаза на ЕКТ

Пламен Андреев спря Билбао в дебюта за Сантандер (ВИДЕО)

Сантандер спечели и трофей