Луис Енрике: Винаги е хубаво да започнеш с победа

Луис Енрике: Винаги е хубаво да започнеш с победа

ПСЖ се справи с Жирона на старта в Шампионска лига

Треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике остана доволен от победата с 1:0 над Жирона на старта в Шампионската лига. Той заяви, че за тима му е било важно да стартира в турнира с победа. Испанецът обаче имаше и някои забележки около представянето на състава си.

 

“Започнахме твърде бавно, бяхме разсеяни и грешахме твърде много пасове. Жирона показа защо успя да се класира за Шампионската лига, те са класен отбор. Началото не ми хареса, но бях доста по-доволен след почивката. Имахме две-три чисти положения, които трябваше да реализираме, но не успяхме. Не видях добре гола, но важното е, че взехме трите точки. Феновете не спряха да ни подкрепят от първата до 90-ата минута”, заяви Енрике.

“Винаги е важно да започнеш с победа, независимо в кой турнир играеш. Не можем да предвидим как ще се развият нещата, особено като гледам съперниците, които ще срещнем”, каза още специалистът.

 

След това той сподели още добри думи за Жирона и какви са шансовете на тима да се класира напред.

“Те имат фантастични шансове да се класират. Тяхната идея за футбола е напълно ясна, без заобиколки. Това, което те представляват, идеите и работата на треньора им, със сигурност им дава отлични шансове да продължат напред”, завърши испанецът.

 
 
Ливърпул реши бъдещето на Слот

Мениджърът поставен под сериозно напрежение

Наш защитник получи два картона в Кипър, но не бе изгонен

Стоян Вергиев е играл у нас за Черноморец и Берое

Халф на ПСЖ: Тотнъм е труден противник, но не се предадохме

Полузащитникът на Пари Сен Жермен Витиня, който реализира хеттрик при победата с 5:3 над Тотнъм в Париж в двубой от основната фаза на Шампионската лига, заяви след мача, че тимът е демонстрирал характер.

Треньорът на Интер хвали отбора си след загубата от Атлетико М

Треньорът на Интер Милано Кристиан Киву похвали водения от него отбор, който загуби с 1:2 гостуването си на Атлетико Мадрид в мач от Шампионската лига. Гол на Хосе Хименес в допълнителното време лиши "нерадзурите" от точка в този двубой. 

Крило на Арсенал: Перфектна вечер

Крилото на Арсенал Нони Мадуеке заяви, че първият му гол за клуба е кулминацията на една перфектна вечер, след като помогна на "артилеристите" да победят с 3:1 Байерн Мюнхен в Шампионската лига.

Луис Енрике: В Шампионската лига няма лесни мачове

Испанският специалист Луис Енрике повтори, че няма лесни мачове в Шампионската лига, след като неговият отбор от Пари Сен Жермен на два пъти изоставаше в резултата, но в крайна сметка победи Тотнъм с 5:3.

Мбапе: Всеки има роля, моята е да вкарвам

Килиан Мбапе отново напомни защо е сред най-добрите футболисти в света.

Стивън Джерард: Арне Слот трябва да намери начин да спре спада в играта на отбора

Мениджърът на Ливърпул Арне Слот трябва да намери начин да спре спада в представянето на отбора, въпреки нарастващото напрежение върху него, заяви бившият капитан на "червените" Стивън Джерард, след като клубът от Мърсисайд загуби тежко с 1:4 у дома от ПСВ Айндховен в двубой от основната фаза в Шампионската лига.

Диего Симеоне: Победата е резултат от колективното усилие на отбора

Малко отбори изпитват толкова трудности и драма в Шампионската лига, колкото Атлетико Мадрид и треньорът Диего Симеоне.