Луис Енрике защити решението си за Усман Дембеле

Луис Енрике защити решението си за Усман Дембеле

ПСЖ фаворит срещу Ница в Лига 1

Старши треньорът на Пари Сен Жермен Луис Енрике не е имал никакви притеснения да извади Усман Дембеле от състава поради дисциплинарни причини, като днес изтъкна, че го е направил за доброто на отбора.

Нападателят не игра при поражението на френския шампион с 0:2 срещу Арсенал в Шампионската лига по-рано през този седмица.

“Справяме се добре. След като анализирахме мача (срещу Арсенал), променихме манталитета си и се върнахме към първенството. Готови сме да и това е хубаво нещо. Ще се подобрим, сигурен съм, че този отбор ще се бори във всички турнири.”

Сега фокусът на почти всички в парижкия клуб е насочен към Дембеле, особено след напускането на звездата Килиан Мбапе. 27-годишният френски национал започна сезона със седем попадения и четири асистенции във всички турнири, но се забърка в скандал със своя треньор миналия уикенд.

"Когато някой играч не изпълнява задълженията си, това е нещо логично, което може да се случи. Сега вече всичко е наред. Корав и твърд съм, когато това е необходимо. Това е едно от качествата ми като треньор и като човек. Всеки футболист има поредица от задължения, които трябва да изпълнява. Винаги мислим кое е най-доброто за отбора", коментира Енрике пред медиите в събота.

Лидерът в Лига 1 ПСЖ е непобеден с 16 точки, а в неделя гостува на Ница. Самият Дембеле се извини публично на своя наставник и се очаква да бъде върнат в групата на парижани.

Те, разбира се, са фаворити в неделния сблъсък. Според букмейкъра 8888.bg шансовете за успех на ПСЖ са 57,8%, за равенство - 23,1%, а за домакинска победа на Ница - 19,2%.

Очакванията са за множество попадения край Лазурния бряг. Възможността двубоят Ница – ПСЖ да завърши с „над 2,5 гола“ е 60,2%, а тази граница да не бъде премината - 46,5 процента, смятат от 8888.bg.

Атлетико разгроми Барселона за само едно полувреме (ВИДЕО)

“Дюшекчиите” спечелиха с 4:0 първата полуфинална среща за Купата на краля

Игор Тиаго и Брентфорд спънаха Арсенал в същински трилър (ВИДЕО)

Бившият нападател на Лудогорец имаше на два пъти шанс да донесе дори победата за “пчеличките”

Босът на Севиля не иска Рамос обратно в клуба

Хосе Мария дел Нидо Караско, президентът на Севиля, разтърси футболната общественост с разкрития за актуалното състояние на клуба

ФИФА забрани на Атлетик Билбао да прави трансфери

ФИФА включи Атлетик Билбао в „Списъка със забрани за регистрации на нови футболисти“ – дигиталната платформа на световната централа, която предоставя информация за клубове със забрана да картотекират нови играчи

Ван Дайк постави целта пред Ливърпул във Висшата лига

Капитанът на “червените” призова за постоянство в остатъка от сезона

Арда Гюлер даде отговор за скандалното разкритие около него

“С тъга прочетох…”, започва написаното от полузащитника на Реал Мадрид