МАГИЯТА Е ЖИВА! Юнайтед би с гол в 93-та минута (ВИДЕО)

Рашфорд донесе трите точки

С гол на Маркъс Рашфорд в даденото от съдията добавено време Манчестър Юнайтед победи с 1:0 тима на Уест Хям в среща от 23-ия кръг на Висшата лига на Англия по футбол. Срещата им беше пряк двубой за четвъртата позиция в таблицата, като "червените дяволи" вече я заемат с точка пред "чуковете". Домакините имаха инициативата през голяма част от срещата, но така и не съумяваха да създадат чисто голово положение пред вратата на гостите.

Двубоят започна двуостро и в първите 4 минути Деклан Райс и Мейсън Грийнууд опитаха изстрели, които обаче бяха блокирани. Домакините се отчетоха с още два блокирани удари в 9-та минута, но без нещо сериозно за Ареола.

Домакините бяха по-активният отбор и приключиха мача с 18:6 опасности за гол, а ударите във вратата бяха 3:1. Първата по-сериозна ситуация в мача дойде в 36-ата минута, когато Кристиано Роналдо падна в наказателното поле и поиска дузпа, но реферът замълча.

Първият точен удар в двубоя дойде едва в 50-ата минута, когато Фред се измъкна и шутира към вратата на Уест Хям, но Ареола изби летящата към горния му ляв ъгъл топка.

Четвърт час по-късно Михаил Антонио от Уест Хям отвърна с опасен удар, спасен от Давид де Хеа, като при положението беше маркирана засада на нападателя.
Минути преди края Томаш Соучек стреля много опасно с глава към вратата на домакините, но не намери рамката. Юнайтед отвърна с удар на Роналдо в очертанията на вратата, а секунди по-късно Де Хеа предотврати опасна възможност за Уест Хям.
В продължението Антони Марсиал падна в наказателното поле на "чуковете", но реферът пак замълча. Драмата дойде секунди преди края, когато Кавани подаде успоредно на голлинията на Рашфорд и той се разписа за 1:0.