Малката Борусия би Дортмунд и приближи Байерн до титлата (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първите срещи на XXV кръг в Бундеслигата

Борусия (Дортмунд) отстъпи с 1:2 на собствен терен от Борусия (Мьонхенгладбах) и почти поднесе титлата на шампиона Байерн (Мюнхен).

При победа в този кръг на мюнхенския гранд, той ще се нуждае само от 5 точки до края на сезона, за да си гарантира Салатиерата.

Още до почивката гостите поведоха с 2:0, благодарение на попаденията на Рафаел и Макс Крузе, отбелязвайки в рамките на 9 минути. Първият откри в 31-ата минута след пас на Патрик Херман, а в 40-ата Крузе добави още едно попадение след пас на Хуан Аранго. В 69-ата минута дефанзивният халф Хавард Нордвайт напусна терена за втори жълт картон и остави зелено-черните десет на терена. Новото зимно попълнение Милош Йоич, който дойде от Партизан, намали на 1:2 в 77-ата минута. Но това беше всичко и Мьонхенгладбах прекъсна серията си от 9 мача без победа.

Майнц, без Тодор Неделев в състава си, пък постигна страхотен обрат от 0:2 до 4:2 срещу Хофенхайм и вече мечтае за Шампионската лига.

Хофенхайм и Майнц си вкараха 6 гола за едно полувреме, като домакините поведоха с 2:0 за три минути. Шинджи Оказаки вкара два гола за гостите, в чиято група отново не беше българинът Тодор Неделев. Гостите нанесоха удара си в рамките на 8 минути между 67-ата и 75-ата минута. Максим Чупо Мотинг намали, след него Бенедикт Залер изравни, а Оказаки направи обрата пълен.