Ман Сити обърна Брентфорд и вече е на победа от върха (ВИДЕО)

"Гражданите" трябваше да се връщат в мача от 0:1

Манчестър Сити се наложи над Брентфорд с 3:1 като гост в Лондон в мач от 23-ия кръг във Висшата лига.

След този успех Манчестър Сити скъси изоставането си от Ливърпул до 2 точки, заемайки 2-ро място с 49 пункта в актива си.

Манчестър Сити започна много активно срещата и логично стигна до първата опасна ситуация пред вратата на Бретфорд още в 10-ата минута. Хулиан Алварес стреля от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на вратата, но Марк Флекен направи феноменално спасяване.

Марк Флекен блесна по страхотен начин и в 21-ата минута, когато направи дълго подаване за Нил Мопе, който се откъсна зад отбраната на „гражданите“, след което преодоля и Едерсон, за да даде аванс на Брентфорд.

Ерлинг Холанд получи страхотно подаване в наказателното поле на домакините в 24-ата минута и не се поколеба да стреля в десния ъгъл, но Марк Флекен продължи да показва завидните си рефлекси и отклони и този изстрел.

В третата минута на добавеното време на първото полувреме Флекен, който направи 9 спасявания до този момент, се пропука. Кевин Де Бройне центрира топката в наказателното поле, където Итън Пинък не успя да изчисти, а Фил Фодън, който отправи удар №17 за Сити, се възползва от ситуацията и реализира.Манчестър Сити продължи да бъде много активен в началните минути на второто полувреме.

В 53-ата след продължително разиграване „гражданите“ стигнаха и до пълния обрат. Де Бройне направи още едно от марковите си центрирания, а в наказателното поле Фодън отклони топката с глава в долния десен ъгъл на вратата.

Манчестър Сити сложи край на интригата в 70-ата минута, когато Фодън комбинира на двойно с Ерлинг Холанд, след което излезе очи в очи с Флекен, за да реализира своя хеттрик.

Постекоглу: Резултатът е разочароващ, Ромеро е шампион