Ман Юнайтед взе победата срещу Сосиедад, но не и първото място (ВИДЕО)

"Червените дяволи" завършиха с равни точки с испанците, но по-лоши показатели

Манчестър Юнайтед победи Реал Сосиедад с 1:0 на „Реале Арена“ в Сан Себастиан в последния мач от груповата фаза на Лига Европа. Главен съдия на двубоя бе българския рефер Георги Кабаков. Единственото попадение в срещата бе дело на 18-годишния талант на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо.

Мачът започна с натиск на Манчестър Юнайтед. Кристиано Роналдо проби през средата и изведе прецизно Алехандро Гарначо зад гърба на отбраната в 17-ата минута. 18-годишният аржентинец завърши топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Алехандро Ремиро, за да даде аванс на "червените дяволи". Това е първият гол на Гарначо в мъжкия футбол.

Гарначо навлезе с дрибъл в наказателното поле в 27-ата минута и шутира, но неговият премина над напречната греда. Лисандро Мартинес изведе Кристиано с подаване от над 60 метра в 41-ата минута. Португалската суперзведа овладя и се опита да прехвръли, излезлият Ремиро, но ударът му кацна върху мрежата, но е и във вратата.

Андони Гросабел стреля от воле в 43-ата минута, но Давид де Хеа отрази. След рикошет топката достигна до Пабло Марин, който шутира от близко разстояние, но испанският страж на Манчестър Юнайтед отново показа добър рефлекс и спаси. Кристиан Ериксен изведе Дони ван де Беек зад гърба на защитата в 53-ата минута. Нидерландският халф шутира с едно докосване, но неговият удар не намери очертанията на вратата.

В следващите минути двата отбора показаха много силна игра, в моментите, в които губеха контрола върху топката. Така до по-опасни положения пред двете врати не се стигна. Бруно Фернандеш изведе Кристиано в 76-ата минута. Роналдо финтира Диего Рико и отправи изстрел, който бе блокиран от бранител на Реал Сосиедад. Александър Сьорлот навлезе през средата в полето на Ман Юнайтед и шутира в 77-ата минута от средна дистанция, но неговият изстрел премина над напречната греда.

След разбъркване в накзателното поле на Реал Сосиедад в 90-ата минута, удар на Каземиро бе отразен от Ремиро, след което последва такъв и от страна на Маркъс Рашфорд, който не намери целта.

Този успех не достигна на „червените дяволи“ за първата позиция в група „Е“ на Лига Европа и остава на 2-ро място с 15 точки, но с по-лоша голова разлика от Реал Сосиедад, който остава на върха, именно за това "червените дяволи" губят, въпреки че спечелиха двубоя.

Кристъл Палас отнесе безличен Юнайтед с 4:0 (ВИДЕО)