Манчестър Сити разби Хъдърсфийлд с 5:0 и крачи напред за ФА Къп (ВИДЕО)

Носителят на трофея не се изпоти срещу отбора от Чемпиъншип

Манчестър Сити не остави никакви шансове на един от отборите на дъното в Чемпиъншип – Хъдърсфийлд, и го победи с категоричното 5:0 на „Етихад“ в мач от 1/32-финалите в ФА Къп.

Кевин Де Бройне се завърна в игра след петмесечна пауза, появявайки се на терена в 57-ата минута, заменяйки Хулиан Алварес. Очаквано, Пеп Гуардиола даде шанс и на доста млади момчета.

В 33-ата минута Манчестър Сити излезе напред в резултата, когато Хулиан Алварес намери Фил Фодън, а той прати топката в левия ъгъл за 1:0.

Четири минути по-късно „гражданите“ реализираха и второ попадение. Рико Люис подаде към Хулиан Алварес, който преодоля няколко защитници и с удар в долния десен ъгъл покачи на 2:0.

В 53-ата минута Оскар Боб можеше да реализира трети гол за Сити след страхотен индивидуален пробив, но ударът му по земя се оказа неточен.

Пет минути след това Манчестър Сити все пак поведе с 3:0, когато Матеуш Нунеш намери Оскар Боб, той шутира, топката се отклони в тялото на Бен Джаксън и влезе във вратата на гостите.

Час игра след началото Хъдърсфийлд стигна до първото си добро положение, след като Сорба Томас стреля от границата на наказателното поле, но Щефан Ортега изби.

В 65-ата минута Матео Ковачич намери Фил Фодън с хитро подаване, а англичанинът шутира от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл, а топката влетя в мрежата на Хъдърсфийлд за 4:0.

В 74-ата минута Кевин Де Бройне показа на какво е способен, дори след толкова дълго отсъствие и изведе Жереми Доку очи в очи с Лий Никълъс, а ударът на Доку в долния десен ъгъл завърши с пети гол за Сити.

До края на срещата двата тима си размениха по едно положение за гол. Вратарят на гостите спаси удар на Серхио Гомес в 78-ата минута, а в 87-ата Боян Радулович пропусна сам срещу Щефан Ортега.