Манчестър Сити се приближава до Семеньо

Манчестър Сити се приближава до Семеньо

Ганаецът иска да вземе решение за бъдещето си до 1 януари

Манчестър Сити е засилил усилията си да привлече Антоан Семеньо от Борнемут и се готви да проведе срещи с представители на офанзивния играч в следващите 24 часа, твърди The Times.

Семеньо е решен да вземе бързо решение за бъдещето си и би искал да избере следващия си клуб преди 1-и януари, когато се отваря трансферният прозорец и клаузата за откупуване от 65 милиона паунда в договора му влиза в сила.

Досега Сити е единственият клуб, който е установил контакт с Борнемут по отношение на 25-годишния играч, който в събота отбеляза деветия си гол за сезона при загубата на "черешките" с 1:4 от Брентфорд.

Ливърпул също проявява интерес към ганайския национал, както и Манчестър Юнайтед и Челси. Семеньо пък отхвърли предложението на Тотнъм Хотспър този месец.

1-и януари се счита за ключов ден и ако интересът на Сити не е напълно финализиран до тогава, това означава, че се обмисля оферта от другаде.

Клаузата на Семеньо е валидна само през първите десет дни от януарския трансферен прозорец, но ще влезе отново в сила следващото лято. Всеки клуб трябва да плати 60 милиона паунда плюс още 5 милиона под формата на бонуси.

Следващия мач на Манчестър Сити е в първия ден на 2026 година. "Гражданите" гостуват на Съндърланд, като букмейкърът Palms Bet ги счита за фаворити с шанс за победа от 70.4%. Възможността за успех на "черните котки" е 14.3%. Шансът за равенство - 21.1%. 

Киву: Готови сме да продължим така

Кристиан Киву предупреди, че Интер е "готов за битка" след победата като гост на Аталанта с 1:0 в двубой от 17-ия кръг на Серия А

Уест Хем ще прави нова треньорска смяна

Уест Хем може да смени мениджъра си за втори път този сезон

Фатална грешка на Аталанта подари върха на Интер (ВИДЕО)

"Нерадзурите" посрещат 2026 година като лидер в класирането

Гасперини каза защо пуска Дибала, а не Фъргюсън

Наставникът на Рома Джан Пиеро Гасперини обясни защо би предпочел да разчита на опитния Пауло Дибала пред младия Евън Фъргюсън за позицията на централен нападател, ако физическото състояние на аржентинеца му позволява

Конте: Беше прекрасна година

Наставникът на Наполи Антонио Конте направи равносметка на успешната 2025 година, в която клубът спечели титлата в Серия "А" и Суперкупата на Италия

Барселона е по стъпките на талант от Бенфика

Поредно име от португалския гранд Бенфика е свързвано с трансферен интерес от страна на Барселона