Манчестър Сити срази Евертън и свали Ливърпул от върха във Висшата лига (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 2:0 срещу "карамелите"

Отборът на Манчестър Сити излезе на върха във Висшата лига, след като постигна трудна победа с 2:0 над Евертън в мач от 24-ия кръг на английския шампионат.

И двете попадения за тима на Пеп Гуардиола вкара Ерлинг Холанд късно през втората част.

„Гражданите” бяха далеч по-добрия тим на „Етихад”, но „карамелите” умело бранеха вратата си до 71-ата минута, когато норвежецът реализира и пречупи амбициите на гостите. Рубен Диаш стрела с глава към вратата на Евертън, топката бе блокирана, но най-бързо до нея стигна Халанд, който отправи точен удар и порази целта.

Пет минути преди края на редовното време Кевин Де Бройне асистира на Халанд за втория гол в срещата, с който всичко бе решено.

Въпреки огромното териториално предимство за домакините, Сити успя да отправи само два точни удара във вратата на Джордан Пикфорд, като това бяха именно попаденията на Ерлинг Халанд.

Със спечелените три точки Манчестър Сити изпревари досегашния лидер Ливърпул. „Гражданите” имат 52 точки, докато Ливърпул е с 51. По-късно днес обаче, „червените” на Юрген Клоп приемат Бърнли и отново могат да върнат първата си позиция.