Манчестър Сити закова „чуковете” пет пъти (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гражданите" смазаха Уест Хем на неговия стадион с 5:0, Агуеро с нов гол и клубно постижение

Манчестър Сити не прояви капка милост и смаза Уест Хем с 5:0 на неговия нов стадион в третия кръг за ФА Къп. Яя Туре откри от спорна дузпа в 33-ата минута, а до почивката Нордвайт си вкара автогол, докато Давид Силва се подигра с вратаря за 3:0. След паузата Агуеро и Джон Стоунс дадоха ново измерение на разгрома.

За втори път на новия си стадион Уест Хем допусна пет гола след онова 1:5 от Арсенал във Висшата лига на 3 декември.

9 000 фенове на Манчестър Сити окупираха „Лондон Стейдиъм” под дъжда, сякаш предчувствайки какво може да се случи.

Началото беше равностойно с опасни удари на Давид Силва и Микаил Антонио. В 31-ата минута обаче съдията Майкъл Оливър даде леко пресилена дузпа за намеса на Анжело Огбона срещу Пабло Сабалета, който падна твърде лесно в наказателното поле. Яя Туре без колебания вкара в долния ляв  ъгъл 13-ата си дузпа от 13 опита с екипа на Сити и остана безпогрешен от бялата точка за 1:0.

Веднага след дузпата Софиан Фегули направи огромен пропуск и не уцели празната врата отблизо след избит шут на Антонио.

Това се оказа повратен момент, защото до почивката всичко свърши. В 41-ата минута Саня направи две двойни подавания отдясно и центрира отлично, което накара Нодрвайт да опита да попречи на Стърлинг, но пък норвежецът си вкара автогол с протегнат крак за 2:0.

Още до почивката гостите хванаха „чуковете” на контра трима на един, Стърлинг спокойно намери Давид Силва, който изчака вратаря да падне и вкара с лекота – 3:0.

Сити тотално доминираше след почивката и пет минути след рестарта Агуеро елегантно отклони с външен фалц от вратарското поле удара на Яя Туре, а топката мина над вратаря за 4:0. Серхио Агуеро със 154 гола във всички турнири стана третият най-резултатен футболист в историята на „гражданите”.

Шест минути преди края Нолито центрира от корнер, а Джон Стоунс засече добре с глава и технологията на голлинията отчете гол, защото Нобъл изби зад линията – 5:0.

Манчестър Сити продължава напред към 4-ия кръг, а Уест Хем за осми път този сезон допусна три или повече попадения.

Йодегор: Трябва да сме още по-гладни, за да спечелим всичко

Капитанът на Арсенал няма търпение за новия сезон

Интер взе точката от Лацио в последната минута

"Нерадзурите" спасиха празника за получаването на Скудетото

Aртета: Всичко се случи, защото феновете започнаха да вярват

"Трябва да бъдем по-добри и да печелим", заяви мениджърът на Арсенал

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Аталанта със сигурност ще откупи Де Кетеларе

Белгиецът игра под наем от Милан през този сезон

Бесният Алегри ще съди Ювентус?

Специалистът беше уволнен два кръга преди края на сезона в Серия А

Огромна драма: Удинезе запази шансове за спасение с дузпа в 104-та минута (ВИДЕО)