Манчестър Сити започна успешно защитата на титлата (ВИДЕО)

Манчестър Сити започна успешно защитата на титлата (ВИДЕО)

Холанд дебютира във Висшата лига като вкара и двата гола за успеха над Уест Хем с 2:0

Английският шампион Манчестър Сити започна сезона така, както завърши предишния – с победа.

„Гражданите“ спечелиха с 2:0 визитата си на Уест Хем от първия кръг на Висшата лига, в която мечтан дебют записа лятното им попълнение Ерлинг Холанд.

22-годишният норвежец реализира и двете попадения за успеха.

Преди почивката той откри резултата в 36-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него, а след паузата оформи крайното 2:0, след като бе изведен отлично от Кевин де Бройне.

Така Манчестър Сити победи като гост за първи път от 2019 г. насам лондончани, чийто титулярен вратар Лукаш Фабиански се контузи още през първото полувреме.

На Олимпийския стадион в Лондон домакините от Уест Хем започнаха малко по-активно, но след около четвърт час игра футболистите на Хосеп Гуардиола поеха инициативата. Шампионите разиграваха топката продължително време в половината на противника си и търсеха пробойни, за да реализират.

Така се стигна до 35-ата минута, в която Илкай Гюндоган изведе в "чешка уличка" Ерлинг Холанд. Норвежкият таран бе препънат в наказателното поле от вратаря Алфонс Ареола и съдията Майкъл Оливър не се поколеба да отсъди дузпа.

Именно норвежецът се нагърби с изпълнението и и с прецизен удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Ареола за 0:1.

Манчестър Сити продължи да води играта и в началото на второто полувреме, но Илкай Гюндоган пропусна отличен шанс да удвои в 62-рата минута.

Само три минути след това обаче гостите вкараха втори гол. При една от малкото си контраатаки Кевин де Бройне изведе зад защитата Холанд и бившият футболист на Борусия Дортмунд с лекота направи резултата 0:2.

До края на двубоя Манчестър Сити не позволи на Уест Хям да упражни дори минимален натиск и така резултатът се запази непроменен.

Заглавията на Острова: Арсенал се отказва от Гьокереш?

Реал Мадрид отново иска ключов играч на Ливърпул

Манчестър Юнайтед преговаря за Юго Екитике

Английският Манчестър Юнайтед е започнал преговори с представители на нападателя на Айнтрахт Франкфурт Юго Екитике, като Ливърпул и Челси също са в надпреварата за подписа на футболиста.

 Гарначо май не иска да си тръгва от Ман Юнайтед

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Алехандро Гарначо е взел решение относно бъдещето си на фона на интереса от страна на Байер Леверкузен.

 Рашфорд иска в Барселона

Нападателят на Манчестър Юнайтед Маркъс Рашфорд се надява да се присъедини към Барселона.

Палмейрас и Порто не излъчиха победител в Ню Джърси (ВИДЕО)

Второ нулево реми в Група “А” на Мондиала

Алкарас: Трент ще е най-добрият в света

Испанската тенис звезда Карлос Алкарас се изказа ласкаво за последното ново попълнение на любимия си Реал Мадрид - Трент Александър-Арнолд

Гарначо напуска Манчестър Юнайтед, но иска да остане в Англия

От Леверкузен проявяват много сериозен интерес към аржентинеца

ПСЖ започна Световното клубно с 4:0 над Атлетико (Мадрид) (ВИДЕО)

Европейските шампиони не дадоха шанс на мадридчани в САЩ

В Испания: Барселона с нечуван апел към Ла Лига

Каталунците с историческа молба за финансовия феърплей