Манчестър Юнайтед мина през Уигън и продължи за ФА Къп (ВИДЕО)

„Червените дяволи“ започнаха с победа новата година

Манчестър Юнайтед започна с победа новата календарна година.

„Червените дяволи“ се класираха за 1/16-финалите на турнира за ФА Къп, след като спечелиха с 2:0 визитата си на третодивизионния Уигън.

В следващата фаза те ще срещнат отбор от още по-долно ниво на английския футбол, защото жребият отреди да се изправят срещу победителя в преиграването между Ийстлий от Лига 2 и Нюпорт от конференциите.

Точни за шестата последователна победа на нула срещу Уигън в понеделник вечер бяха защитникът Диого Далот и капитанът Бруно Фернандеш, който се разписа от дузпа.

Междувременно гостите удариха и 2 греди, а Расмус Хойлунд и Скот Мактоминей направиха куп пропуски пред вратата на домакините, които инкасираха 20-а загуба в последните си 21 срещи с Юнайтед.

Уигън имаше шанс да открие изненадващо резултата още в 3-ата минута, но вратарят Андре Онана майсторски парира удар отблизо по диагонала.

Гостите отговориха в 14-ата минута с образцова многоходова акция. Маркъс Рашфорд я завърши с мощен шут по земя в близкия ъгъл, но вратарят на домакините също показа класа и изби в корнер.

Само 6 минути по-късно Скот Мактоминей направи първия си фрапантен пропуск, стреляйки покрай гредата от 5-6 метра и то фронтално срещу вратата.

Все пак логичното се случи малко по-късно, когато гостите откриха. Крайният им защитник Диого Далот вкара красиво попадение с шут от дистанция в далечния ъгъл, за да направи 1:0 в 22-ата минута.

В 30-ата Юнайтед удари греда, след като Рамсус Хойлунд засече с глава центриране на Алехандро Гарначо, но нямаше късмет.

Само 5 минути по-късно отново нападателят пропусна от добра възможност, след като шут на Рашфорд бе избит от вратаря, а норвежецът не сполучи с добавката.

След по-малко от 60 секунди Мактоминей пропиля още един шанс, а в 40-ата минута Гарначо нацели напречната греда със страхотен изстрел от 20-ина метра.

В 43-ата минута Мактоминей направи хеттрик от пропуски, след като засече с глава покрай вратата центриране на Бруно Фернандеш.

Така гостите се оттеглиха с минимален аванс на почивката, а в началото на второто полувреме отново имаха инициативата, но трудно стигаха до добри ситуации.

В 61-ата минута младокът Коби Мейну, който изигра силен двубой, стреля от границата на пеналта, но вратарят на домакините спаси.

В 68-ата Мактоминей отново не намери целта с шут от десетина метра, а не след дълго и Бруно Фернандеш не можа да се разпише.

Уигън имаше шанс да изравни след бърза контраатака в 70-ата минута, но в последния момент Мейну се намеси решително.

Така се стигна до 74-ата минута. Тогава Бруно Фернандеш удвои от дузпа, която сам си спечели, за да направи резултата 2:0 в полза на Юнайтед.

След това „червените дяволи“ намалиха оборотите, но въпреки това можеха да оформят класиката в 86-ата минута, когато шут на Фернандеш от движение мина на сантиметри от целта.

В крайна сметка възпитаниците на Ерик тен Хаг взеха своето, след като отправиха над 30 удара към вратата на Уигън и заслужено продължават напред за ФА Къп.

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Диого Далот (22)
0:2 Бруно Фернандеш (74, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Уигън: Сам Тикъл, Тело Осгор, Бабажиде Адееко, Шон Клеър, Мартиал Годо, Чарли Хюз, Стивън Хъмфрис, Джордан Джоунс, Лиъм Морисън, Стивън Сесеньон, Лиъм Шоу;

Манчестър Юнайтед: Андре Онана, Аарън Уан-Бисака, Рафаел Варан, Джони Еванс, Диого Дало, Скот Мактоминей, Коби Мейно, Бруно Фернандеш, Алехандро Гарначо, Маркъс Рашфорд, Расмус Хойлунд.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)