Манчестър Юнайтед преговарял тайно с Щутгарт за голямата им звезда

Манчестър Юнайтед преговарял тайно с Щутгарт за голямата им звезда

Манчестър Юнайтед е провел „тайни“ разговори за халфа на Щутгарт Анжело Щилер в последните дни на летния трансферен прозорец

"Червените дяволи“ търсеха ново попълнение в средата на терена това лято, като основната им цел бе Карлос Балеба от Брайтън. Сделка обаче се оказа трудна заради високите финансови изисквания. Юнайтед са проучвали и възможността за Конър Галахър от Атлетико Мадрид, но испанците са отказали вариант за наем.

Щилер също е бил сред обсъжданите опции, като според информацията е имало директни разговори, но не се е стигнало до официална оферта. Манчестър Юнайтед остава сериозно заинтересован и може да поднови опитите си през 2026 г., макар че евентуален трансфер ще зависи от оценката на Щутгарт за 24-годишния халф.

Наскоро самият футболист отвори вратата за бъдещ трансфер в чужбина: “В момента не мисля за напускане. По принцип обаче искам някой ден да играя извън Германия. Мисля, че решението на Флориан Вирц да премине в Ливърпул беше страхотно. Но едно е сигурно – в края на кариерата си искам да играя в САЩ, в МЛС. Това е 100% моят план.”

Щилер изигра силен сезон 2024/25 за Щутгарт – 47 мача, 4 гола и 11 асистенции във всички турнири, включително участие в осем двубоя от Шампионската лига. От пристигането си в клуба има 85 мача с 5 гола и 18 асистенции.

Манчестър Юнайтед планират мащабна промяна в халфовата си линия през следващата година, като е възможно Бруно Фернандеш, Каземиро и Мануел Угарте да напуснат. Това отваря вратата за сценарий, при който и Балеба, и Щилер да подсилят отбора.

Следващият мач на "червените дяволи" е срещу Сити на "Етихад" в неделя (14.09) от 18:30 часа, а в него почти сигурно ще дебютира новия страж Сан Ламенс.

Според букмейкъра 8888.bg домакините са абсолютни фаворити в дербито като шансовете за успех на „гражданите“ са 57,5%, за равенство - 22,7%, а за триумф на Манчестър Юнайтед – 20 процента.

Капитанът на Борусия (Мьонхенгладбах) отново е контузен

Тим Клайндинст има общо 6 минути в 3 от последните пет 5 на "жребчетата"

Мареска за Палмър: В момента той не може да играе два мача в рамките на 3 дни

„Затова целият фокус е върху Кардиф“, каза мениджърът на Челси

Манчестър Юнайтед реши за Коби Мейну

Халфът няма да бъде продаван през зимата

Конте: Трябва ни повече увереност

Наставникът на италианския шампион Наполи - Антонио Конте, изрази разочарование след поражението с 0:1 от Удинезе

Джон Тери шокира с признание за финала на ШЛ през 2008

Джон Тери призна, че е мислил за самоубийство след пропуснатата дузпа във финала на Шампионската лига през 2008-а година.

Ливърпул започна преговори за заместник на Салах

"Червените" искат Антоан Семеньо от Борнемут

Тер Стеген сам решава бъдещето си в Барселона

Това разкри Ханзи Флик

Белгиец подписва нов договор с Милан

"Росонерите" се разбраха с Алексис Салемакерс

Борусия Дортмунд подкрепи Джоб Белингам след червения картон

Полузащитникът на Борусия Дортмунд Джоб Белингам се радва на подкрепата на клуба след червения си картон, получен при равенството 1:1 срещу Фрайбург в среща от Бундеслигата в неделя