Манчестър Юнайтед спечели психотрилър на „Молиню“ – 4:3 (ВИДЕО)

Уулвс изравни в продължението, младок зарадва Тен Хаг за ЧРД

Манчестър Юнайтед постигна изключително драматична дебютна победа в английската Висша лига за календарната година.

„Червените дяволи“ спечелиха с 4:3 визитата си на Улвърхемптън от XXII кръг и доставиха най-добрия подарък за мениджъра си Ерик тен Хаг, макар да получиха гол в добавеното време за 3:3.

Нидерландският специалист, който часове след срещата празнува 54-ия си рожден ден, върна в състава Маркъс Рашфорд, което се оказа печеливш ход.

Английският национал, пропуснал последния двубой заради парти в Белфаст и понесъл дисциплинарно наказание от клуба, откри резултата още в 5-ата минута.

Той се разписа с прецизен изстрел към далечния ъгъл след пас на Расмус Хойлунд.

Именно последният удвои резултата на „Молиню“, макар и с доза късмет в 22-ата минута, когато успя да докосне отлично центриране от Люк Шоу и видя как топката спира в мрежата – 2:0.

До почивката гостите имаха още няколко чисти положения за гол, но ги пропуснаха, а и вратарят на домакините Жозе Са блесна със спасявания.
Той направи едно решително такова и през втората част, когато с крак отрази шут на Хойлунд от близка дистанция.

В 71-ата минута Уулвс получи дузпа след нарушение на Каземиро в наказателното поле, а резервата Пабло Сарабия стреля в средата на вратата и намали – 1:2.

Юнайтед обаче отговори само 4 минути по-късно, когато появилият се секунди преди това голмайстор през сезона на гостите Скот Мактоминей засече с глава центриране от корнер и вкара за 3:1.

„Вълците“ не се предадоха и 5 минути преди края на редовните 90 капитанът им Макс Килман вкара попадение след страхотен карамбол за 2:3.
Това обаче съвсем не е всичко от мача, който се превърна в истинско зрелище в добавеното време.

В 95-ата минута Педро Нето завърши образцова контраатака на Уулвс, за да направи резултата 3:3 и да хвърли в екстаз публиката на „Молиню“.

Тя обаче бе смълчана 120 секунди по-късно, защото в 97-ата минута младокът Коби Мейну хладнокръвно и много майсторски се разписа с шут по диагонала, за да донесе 4-а поредна победа на Юнайтед над Уулвс.

След нея „червените дяволи“ събраха 35 точки и заемат 7-ото място в класирането, докато домакините остават с 29 в своя актив на 11-а позиция.

УУЛВЪРХЕМПТЪН – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 3:4
0:1 Маркъс Рашфорд (5)
0:2 Расмус Хойлунд (22)
1:2 Пабло Сарабия (71, дузпа)
1:3 Скот МакТоменей (75)
2:3 Макс Килман (85)
3:3 Педро Нето (90+5)
3:4 Коби Мейну (90+7)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

УУЛВЪРХЕМПТЪН: 1. Жозе Са, 23. Макс Килман (к), 15. Крейг Доусън, 24. Тоти Гомеш, 22. Нелсон Семедо, 5. Марио Лемина, 20. Томи Дойл, 2. Мат Дохърти, 7. Педро Нето, 22. Матеуш Куня, 27. Жан-Ришар Белегард;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 24. Андре Онана, 23. Люк Шоу, 6. Лисандро Мартинес, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот, 18. Каземиро, 37. Коби Мейно, 10. Маркъс Рашфорд, 8. Бруно Фернандеш (к), 17. Алехандро Гарначо, 11. Расмус Хойлунд;