Манчестър Юнайтед забрави за загубата в дербито с успех над Евертън след две дузпи (ВИДЕО)

"Червените дяволи" стигнаха до успех с 2:0 на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед се наложи над Евертън с 2:0 на „Олд Трафорд“ в мач от 28-ия кръг в английската Висша лига. Алехандро Гарначо изработи две дузпи в полза на своя тим през първото полувреме, а те бяха реализиране от Бруно Фернандеш в 12-ата и Маркъс Рашфорд в 36-ата минута на двубоя.

След този успех Манчестър Юнайтед има 47 точки в актива си, заемайки 6-то място в класирането, докато Евертън е на 16-та позиция с 25 пункта, като воденият от Шон Дайш тим продължава битката за своето оцеляване в английския елит.

Първата по-опасна възможност в мача бе на сметката на Евертън. В 3-ата минута Амаду Онана бе адресатът на центриране в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, но Андре Онана се разтегна, за да отрази този удара на футболиста на „карамелите“ към левия ъгъл на своята врата.

Алехандро Гарначо навлезе в наказателното поле на Евертън и финтира Джеймс Тарковски, който го фаулира, а Саймън Хупър посочи бялата точка. Капитанът на Манчестър Юнайтед Бруно Фернандеш се нае с изпълнението на дузпата и хладнокръвно реализира, за да даде аванс на своя тим в 11-ата минута.

Дуайт Макнийл стреля опасно от воле в 13-ата минута от границата на наказателното поле, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на домакините.

Джеймс Гарнър получи топката около границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 25-ата минута, но Андре Онана отрази. Последва добавка от страна на Амаду Онана, който обаче прати топката над напречната греда.

Две минути по-късно Бруно Фернандеш шутира директно от пряк свободен удар от около 20 метра спрямо голлинията. Джордан Пикфорд обаче бе добре позициониран и отрази.

Макнийл излезе на чиста стрелкова позиция в 30-ата минута, като шутира от близка дистанция, но не успя да намери очертанията на вратата на Манчестър Юнайтед.

Алехандро Гарначо направи страхотен самостоятелен рейд, като премина през двама бранители на Евертън, след което навлезе в наказателното поле и бе повален от Бед Годфри. Саймън Хупър посочи бялата точка за втори път. Маркъс Рашфорд този път се нае с изпълнението, прати Пикфорд в обратния ъгъл и реализира в 36-ата минута, за да удвои преднината на своя тим.

Саймън Хупър не отсъди очевидна дузпа в края на първото полувреме, след като Алехандро Гарначо проби по крайната линия и се опита да свие топката към Виталий Миколенко, а украинецът спря топката с ръка, но главният арбитър остана безмълвен в петата минута на добавеното време на първото полувреме.

Манчестър Юнайтед продължи да бъде изключително активен и през второто. В 54-ата минута Бруно Фернандеш намери Алехандро Гарначо в хубав пас в наказателното поле на „карамелите“, но ударът на аржентинеца не намери очертанията на вратата.

Евертън можеше да върне едно попадение в 58-ата минута, когато Абдюлай Дукуре опита да изненада Андре Онана с удар от средна дистанция в долния десен ъгъл на вратата, но стражът на „червените дяволи“ отрази.

Бруно Фернандеш навлезе в наказателното поле на Евертън в 63-ата минута и стреля към долния десен ъгъл, но Джордан Пикфорд показа завиден рефлекс. Последва добавка от страна на Виктор Линдельоф, но отново Пикфорд се справи.

Люис Добин излезе на чиста позиция в наказателното поле на Манчестър Юнайтед в 76-ата минута, като се опита да подаде за Доминик Калвърт- Люин, който бе идеално позициониран, за да чукне топката във вратата на „червените дяволи“, но топката бе твърда бърза за острието на „карамелите“.

До края на двубоя футболистите на Манчестър Юнайтед установиха по-сериозно владение на топката и не позволиха на своя опонент да се върне в мача.