Майката на Бове припаднала на трибуните след инцидента с него

Майката на Бове припаднала на трибуните след инцидента с него

Футболистът е в добро състояние и очаква да премине обстойни тестове

Излязоха нови подробности за ужаса, който смрази футболния свят вчера. Халфът на Фиорентина - Едоардо Бове колабира във вчерашния мач с Интер и мачът на "Артемио Франки" бе прекратен още в 17-ата минута. Веднага му бе оказана медицинска помощ, но майка му Таня, която гледаше мача от ложата, не издържа на напрежението и също припадна. На трибуните бяха още бащата на Едоардо - Джовани, както и приятелката му Мартина. Веднага след инцидента двамата тръгнали към болницата.

„Феновете на Фиорентина бяха онемели, съотборниците му бяха с наведени глави и без желание да говорят. Таня не издържа, когато видя сина си да припада и й прилоша. Тя беше изведена от стадиона, придружена от кмета на Флоренция - Сара Фунаро“, пише най-тиражираният италиански спортен вестник Gazzetta dello Sport.

След медицинска намеса Таня бързо била върната в съзнание, след което била закарана в болницата за изследвания. Преди часове италианският журналист Джанлука ди Марцио даде подробности за състоянието на 22-годишния полузащитник на Фиорентина.

"Едоардо Бове е добре отпочинал през нощта, която прекара в болницата, където беше поставен в интензивно отделение и под фармакологична седация. На сутринта беше екстубиран. В момента е в съзнание и отговаря на въпроси. Неврологични и сърдечни поражения са изключени. Бове чака деня за теста.

Вечерта се очаква ново съвместно медицинско съобщение между Фиорентина и университетската болница "Кареджи", което ще предостави актуална информация за състоянието на младия мъж", написа журналистът на своя уебсайт.

Изненада: Челси взима бившия капитан на Ливърпул

Челси работи по привличането на полузащитника Джордан Хендерсън от Брентфорд, твърдят медиите на Острова

Влахович е най-скъп сред свободните агенти

До края на летния трансферен прозорец в големите европейски първенства остава малко повече от месец, а на пазара все още има редица сериозни имена без договори

Борусия Дортмунд изпревари Милан за гръцки талант

От Борусия (Дортмунд) са постигнали споразумение с Генк за привличането на атакуващия халф Константинос Карецас, съобщават редица източници

Малдини и Леонардо хвърлиха оставки 17 дни след назначаването си

Новият курс в Италианската футболна федерация (FIGC) приключи, преди дори да е започнал реално

Университатя предупреди феновете на Левски: Билетите ви ще бъдат анулирани

Университатя Крайова излезе с официално съобщение към привържениците на Левски преди реванша между двата отбора от втория квалификационен кръг на Шампионската лига

Тиаго Мота е фаворит за селекционер на Италия

Преговорите с 43-годишния специалист вече са в ход