Мбапе искал да работи с Левандовски и Зидан в ПСЖ

Мбапе искал да работи с Левандовски и Зидан в ПСЖ

Желанията му не били изпълнени и затова иска да си тръгне от клуба

В последните седмици напрежението между Килиан Мбапе и ръководството на Пари Сен Жермен се реже с нож заради нежеланието на нападателя да удължи договора си, но отношенията между двете страни са се влошили много по-рано. Журналистът Андрес Онрубия, който коментира мачове от Лига 1, разкри, че шефовете на ПСЖ са били обещали на Мбапе да назначат за старши треньор Зинедин Зидан, но това не се случи.

Нападателят се ядосал и заради друго неизпълнено обещание. Той е настоявал клубът да привлече Роберт Левандовски и дори е разговарял с поляка, който впоследствие подписа с Барселона.

Раздорът между Мбапе и ръководството на ПСЖ е бил причината играчът да пропусне първия шампионатен мач на тима за сезон 2022/23, а не контузия, както бе съобщено.

Друг журналист - Ромен Молина, върна лентата още една година назад, когато Мбапе изяви желание да премине в Реал Мадрид.

“Флорентино Перес направи няколко предложения. Той беше в добри отношения с Мбапе и му е звъннал, за да му каже, че от Пари Сен Жермен изобщо не отговарят на офертите. Тогава Килиан почти се е разплакал, защото от дете мечтае да играе в Реал. Затова и не разбрах защо избра да остане в ПСЖ”, разказа Молина.

Към днешна дата Мбапе планира да остане в Париж до края на договора си, който изтича следващото лято, и след това да премине на “Сантиаго Бернабеу”.

Ливърпул набеляза заместник на Ван Дайк

Английският шампион се интересува от Нико Шлотербек

Кристиано Роналдо: Невероятно съм горд с уникалното си постижение

„Ще се видим през ноември, за да финализираме класирането си за Световното“, пише звездата

Собствениците на Ливърпул с обръщение към феновете

„Работата в Ливърпул съвсем не е приключила,“, пишат от "Фенуей Спортс Груп"

В Мадрид за Испания – България: Фиеста срещу слаб противник

Вижте какво написаха медиите за световната квалификация

Ясни са 28 от участниците на Мондиал 2026

Вижте ги

Юнайтед реши: Продава Фернандес в Саудитска Арабия

Сделката може да достигне 100 милиона

Гатузо: Справихме се добре

"Мисля, че имахме по-голям контрол", каза селекционерът на Италия

Блестящ Роналдо с два гола за Португалия, но иберийците се издъниха срещу Унгария (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха 2:2

Турция нанесе тежка загуба на Грузия и си гарантира минимум второто място (ВИДЕО)

Комшиите вкараха 4 гола на противника си