Французинът стана голмайстор №1 на Европа с 31 попадения в 34 срещи в Ла Лига. Мбапе се превърна в четвъртият носител на отличието с бялата фланелка. През миналата кампания Реал Мадрид не спечели нито един значим трофей.
„Благодаря на всички, че сте тук. За мен е истинско удоволствие да получа Златната обувка. Благодаря на всички за тази награда. Тя е много важна за мен. Много означава. Искам да благодаря на съотборниците си, че са тук и винаги ми помагат. Ние сме невероятна група. Можем да спечелим много неща.“, сподели Мбапе.
На церемонията в Мадрид присъстваха съотборниците на французина в Реал Мадрид, треньорът Чаби Алонсо, легенди на клуба, семейството му и президентът на „лос бланкос“ Флорентино Перес, който също взе думата пред публиката и събралите се журналисти, за да поздрави Килиан Мбапе за престижното индивидуално отличие.
„Днес е специален ден за всички нас. Това е престижна награда и съм много щастлив и горд, че Килиан е в отбора. Поздравления за наградата! Ще помниш този ден завинаги. Златната топка е трудна за печелене, ти си четвъртият играч, който я печели в Реал Мадрид. Скъпи Килиан, тази награда е стимул да продължаваш да постигаш големи неща, а миналата година осъществи мечтата си да си тук“, каза Перес.





















 
                             
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    