Меси избухна с хеттрик срещу Леганес (ВИДЕО)

Барселона вече води с 12 точки на Атлетико Мадрид

Барселона спечели с 3:1 домакинския си мач срещу Леганес от 31-ия кръг на Ла Лига.

Лео Меси заби и трите гола за успеха на своите. Силите на гостите стигнаха само за почетен гол, дело на Ел Жар.

Барса е лидер в класирането с актив от 79 точки, с 12 повече от втория Атлетико (Мадрид), който обаче има мач по-малко.

Леганес пък заема 14-ото място с 36 точки.

В 20-ата минута Суарес стреля от въздуха, но топката профуча покрай страничната греда. Седем след това Меси откри резултата с прекрасен гол от фаул.

В 32-ата минута домакините стигнаха до втори гол, отново дело на аржентинеца. Коутиньо намери съотборника си, който от точката на дузпата с удар по земя опъна мрежата за втори път.

Леганес вкара попадение в 69-ата минута, когато Ел Жар отправи удар от 20 метра, а топката рикошира в Роберто и влезе във вратата.

Три минути преди края Меси бе изведен сам срещу вратаря и елегантно го прехвърли от близка дистанция, за да оформи своя хетрик.