Мейк Фелън: Последните 5 години аз бях мениджър на Юнайтед, а не Фъргюсън

Мейк Фелън: Последните 5 години аз бях мениджър на Юнайтед, а не Фъргюсън

Сър Алекс беше лицето на проекта, но много хора стоят зад неговия успех, разкрива бившата дясна ръка на Фърги

„В последните 5 години аз бях истинският мениджър на Манчестър Юнайтед, а не сър Алекс Фъргюсън", шокира 51-годишният Майк Фелън, който напусна "Олд Трафорд" през лятото заедно с вели­кия шотландец.

"Трябваше да помагам на сър Алекс. В действителност обаче функ­циите ми бяха много по-голе­ми от тези на обикновен асистент. Сега искам да стана мениджър във Висша­та лига, защото в последните 5 години в Манчестър Юнайтед вършех именно то­ва, макар и длъжността ми да беше асистент. Самият Фъргюсън няма да го отрече. Той умее да взима важните решения, но доста хора имат голяма роля в успехите му. Цялото внимание се кон­центрираше върху сър Алекс. Той беше лицето на проек­та, на върха на клуба, дока­то останалите бяхме по-скрити за обществеността. Не се сърдя, защото това ни беше работата. Мнозина не ме познават, но аз не бях просто помощник. Готов съм да поема предизвикателството и да водя голям клуб във Висшата лига. В Ман­честър доказах, че го мога", заяви Фелън.

Още като играч той спе­чели Висшата лига и ФА Къп с Фъргюсън начело. През 2008-а пък стана дясната ръ­ка на сър Алекс в клуба, след като португалецът Карлош Кейрош напусна. 

Роналдо възкреси Португалия за обрат срещу Хърватия (ВИДЕО)

ВАР отмени гол на “ватрените” в 15-ата минута на добавеното време

Испания мина с класика през Австрия за 1/8-финал (ВИДЕО)

“Ла Фурия Роха” с първа победа от 16 години насам в елиминации на Мондиал

Нотингам се раздели с треньора си

Нотингам Форест официално обяви раздялата с Витор Перейра, който е бил информиран в много необичайно време за това, че е освободен.

Барселона покри изискванията за финансовия феърплей

Барселона отново покрива правилото 1:1 на финансовия феърплей в Ла Лига, съобщава "Mundo Deportivo"

Двама национали на Италия ще дават показания срещу Бастони

Футболистът на Интер Алесандро Бастони остава единственият играч, срещу когото официално се води разследване по случая с предполагаема връзка с непълнолетна проститутка

НА ЖИВО: Испания - Австрия 3:0 (ВИДЕО)

Следете мача от Мондиал 2026 на живо с нас тук