Милан не прости и на Рома, взе пета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Милан не прости и на Рома, взе пета поредна победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Росонерите” останаха непобедени в 12 поредни мача след 2:0 на „Олимпико”

Милан продължи с чудесното представяне и остана непобеден в дузина срещи, след като спечели като гост с 2:0 дербито с Рома от XXVI кръг на Серия А.

„Росонерите” на Дженаро Гатузо, който преди дни отстраниха българския шампион Лудогорец от турнира за Лига Европа, изиграха много силно второ полувреме на „Олимпико” и заслужено стигнаха до успеха. 

Той бе пети пореден на нула и благодарение на него Милан вече има 44 точки, само с шест по-малко от петия в таблицата тим на Рома.

Иначе преди почивката не се случи почти нищо интересно с изключение на две претенции за дузпа отстрана на гостите, както и едно чудесно спасяване на Джанлуиджи Донарума в 24-ата минута след удар от движение на Патрик Шик.

В крайна сметка през първото полувреме попадения не паднаха, а след почивката Милан игра много силно и откри резултата само две минути след подновяването на играта.

В 48-ата разигралият се след почивката Сусо центрира към пеналта, където Патрик Кутроне с доза късмет засече топката и я прати в мрежата, реализирайки своя шести гол в Серия А за сезона.

Рома отговори в 51-ата минута, когато Диего Пероти отправи силен удар, но топката мина покрай вратата. 

Малко след това Франк Кеси стреля силно, ала право в ръцете на вратаря, който изби в корнер. 

След ъгловия удар и Хакан Чалханоглу опита своя шанс, но стражът на домакините отново бе на своя пост.

В 71-ата минута бразилецът направи поредно ключово спасяване, този път след удар на появилия се като резерва Никола Калинич, който обаче се реабилитира малко по-късно за пропусната изгодна позиция.

В 74-ата хърватинът изведе чудесно Давиде Калабриа и 21-годишният краен бранител елегантно прехвърли вратаря, за да направи резултата 2:0 с дебютния гол в своята кариера.

Така Рома записа второ поредно поражение, след като през седмицата загуби от Шахтьор Донецк в Шампионската лига, а на трети март гостува в Неапол на лидера Наполи.

На Милан предстои визита на Лацио в полуфинал за Купата на Италия, след което домакинство на Интер и мач вкъщи срещу Арсенал за Лига Европа.
 
Легенда на Рома си тръгна от клуба след 50 години в него

След повече от петдесет години съвместна история, пътищата на Бруно Конти и Рома се разделят

Жените на Барселона размазаха Реал Мадрид с 12:2! (ВИДЕО)

Женският отбор на Барселона размаза този на Реал Мадрид с 6:0 на „Камп Ноу“ в четвъртфинален мач-реванш и с общ резултат 12:2 след 6:2 в столицата продължава към следващата фаза

Джерард: Мечта ми е да водя Ливърпул един ден

Легендата на Ливърпул - Стивън Джерард, изрази готовност да се завърне на „Анфийлд“ като асистент на елитен мениджър, но същевременно се дистанцира от възможността да поеме ролята на временен наставник

Луис Енрике: Трябва да защитим собствените си интереси

Старши треньорът на френския гранд Пари Сен Жермен Луис Енрике заяви, че „приема всякакви гледни точки“ относно желанието на неговия клуб да бъде пренасрочена срещата с Ланс от Лига 1

Легенда на Милан е готов да поеме властта в италианския футбол

Легендата на Милан и Италия Джани Ривера изрази готовност да стане следващият президент на Италианската футболна федерация (FIGC)

Манчестър Сити вече се оглежда за нов мениджър

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола няма да вземе окончателно решение за своето бъдеще в клуба преди края на настоящия сезон